lpg devreye girince yakıt pompasına giden enerjiyi nasıl iptal ederim?

mr.serkan

Üye
atiker marka lpg taktırdım aracıma. iki kez yakıt pompası arızalandı. sebebi pompada sürekli enerji olası. lpg devreye girdikten kısa bir süre sonra yakıt pompasının enerjisini nasıl kesebılırım. ilk marja bastığım devre girmesi lazım otamatık. ......... bu konuda bılgi sahibi olan varsa önerilerini bekliyorum.......

Yakıt pompasının arızalanmaması için deponuzda çeyrek depoya yakın benzin bulundurmanız iyi olur . Depoda benzin çok az olunca yakıt pompası arızalanabiliyor. Pompayı İllaki devreden çıkarmak istiyorum derseniz lpg nin selonid valfini kullanarak bir düzenleme yapabilirsiniz.

benim aklıma benzin pompasına giden koblo soketinde bulunan pompa motorun artı ucunu bir kontak röle geçirmek kontak roleyi tetiklemyi lpg valf ınden almak yanlız bur role gecikmeli olarak girmesi ve enerji kesilince kendini resetlemsi gerekiyor. devreyi nasıl yaparım şemasını bilen varmı.... bu arada elkgazi cok teşekur ederim........

selamlar sanırım bu konuda üretilmiş özel röleli hazır bir sistem vardı sahibindende bulmuştum ama şimdi varmı bilmiyorum ara bir eminim hala vardır.

Sistemi taktırdığın yer bunu temin etmiyor mu, olması gerekn bi parça değil mi? Sistem harici bir parça mı, bütün araçlarda aynı durum/sıkıntı söz konusu değil mi, bazı bir kaç araçta mı sıkıntı sadece?

Sistemi taktırdığın yer bunu temin etmiyor mu, olması gerekn bi parça değil mi? Sistem harici bir parça mı, bütün araçlarda aynı durum/sıkıntı söz konusu değil mi, bazı bir kaç araçta mı sıkıntı sadece?
İstisnai durumlar belki vardir ama bildigim kadariyla butun lpgli araclarda durum ayni. Benzin pompasi hep devrededir. Benzin surekli devri daim yapar. Eger depoda yeterli benzin yoksa pompa asiri isinmadan dolayi yanabilir.

İstisnai durumlar belki vardir ama bildigim kadariyla butun lpgli araclarda durum ayni. Benzin pompasi hep devrededir. Benzin surekli devri daim yapar. Eger depoda yeterli benzin yoksa pompa asiri isinmadan dolayi yanabilir.
Bende böyle düşünüyorum. Adı geçen firma yurtta yer edinmiş sağlam diye bilinen biri(işin içinde değilim sadece duyduğum kadarıyla), sistemine bunu nasıl takmaz ekstradan sonradan dileyen taksın mantığı kurar? O halde eskik hatalı bi sistem, arkadaş da yazmış 2 kere pompa sorunu yaşadığını!

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri