LM3915 ile yapılmış 10 LEDLİ VUMETRE + VİDEO

BU DEVREYİ VE VİDEOYU NASIL BULDUNUZ ?

• Kullanılan toplam oy
    38
  • Anket kapatılmış .
arkadaşlar bu devreyi ilk olarak bende yapmıştım.Bende de pot hiç bir işe yaramıyordu.... devre çalışıyordu pek performans alamadığımdan(belki sizde değişir.) başka devre aradım ve size verdiğim devreyi bulmuştum onu yaptım...

ben bi tane bu devre ile ilgili video buldum çok beğendim ama sen yine upload ettiğin devreye bakıp yenisini koyarsan yapıcam

ogulcan sen bu devrenin ses çıkışına ne bağladın

ses girişine stereo jak bağladım ve bilgisayarın kulaklık girişine takıp sesi sonuna kadar açtım.

tamam sağol bende aynısını yaptım da heralde jack bozuk ledlerin hepsi yanıyor

güzel teşekkür ederm

Merhaba arkadaşlar ben bu devreyi 4 farklı lm3915 ile denedim. Ve hepsinde 1. ve 9. ışıklar hep yanıyor. ses açtığımda hiçbirşey değişmiyor ama datasheetdeki devreyi yaptığımda devre çalışıyor. Bu devre bağlantısında problem var.

öncelikle herkese merhaba, konu biraz eski ama umarım görüp yardımcı olmaya çalışanlar olur.
arkadaşlar ben ilk defa dün şu adresteki devreyi yaptım. ( mini audio analyzer )

bunun dışında hiç bir tecrübem yok. yaptığım devre çalışıyor fakat beni tatmin etmedi ve bu konudaki vumetreyi gözüme kestirdim fakat biraz değişiklik ile.

sizlere sormak istediğim şu; aşağıdaki gibi ledleri hazırlasam (üst üste olanlar birbirine paralel olacak) ve bu vumetre devresinden iki tane yapsam (stereo olması için) winamptaki gibi bir görüntü alabilir miyim? (örnek yine resimde var)

aslında aklımı kurcalayan gittikçe artan paralel led sayısını (1 den 10 a) bu devrenin yakmaya gücü yeter mi?

guzel bunu 4017 ıle kontrol et 10 sıra vumetre olsun daha guzel olur bence

hocam bahsettiğiniz 4017 entegresi de elimde var fakat

şu şemaya göre yapmayı düşündüğüm için (sadece ledlere paralel çekerek artıracaktım) 4017 yi nereye ve nasıl bağlarım hiç fikrim yok malesef.

dediğim gibi çok acemiyim, acaba sadece ledlere paralel çeksem üstteki devre çalışmaz mı?

ledlerin, entegrelerin vs. tamamının yerleşimini çizdim elde şimdi iş kaldı malzemeleri alıp birde bunu bakır plakete çizip eritmeye:D 55 tane led i yakamayacak gibime geliyor lm3915 ya hayırlısı bakalım, olmadı lm3915 sayısını artıracağım.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri