Lm 317 regule entegresının iç sıcaklığı

tekin126

Profesyonel Üye
merhaba arkadaşlar konuyu ben bılıyorum ama forumda yanlış anlaşılma olmasın bılmıyen arkadaşları bilgilendırmek amacıyla açıyorum örnek lm 317 veya başka bır yarı iletken 2n3055 olabılır bu entegrenın veya transistorun diş sıcaklığını sifir kabul edelım iç sıcaklığı kaç derecede transistor veya regule entegresı bozulur iş goremez duruma gelır mantıklı duşunursek örnek transistor de enaz 700-800 dereceye çıkacağını bu derecelere çıkıncada çekırdek devrede yanma kavrulmalar olacaktır ve iş goremez duruma gelecektır soğutucu bağlamanın burada önemını dıkkate almamız gerektığını duşunuyorum

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Çok merak eden içini açıp bakar. :rolleyes:
Sonra kendince yorumlar.

Aynı kodlu chip leri bir çok firma üretebiliyor.
Firmaya ve imalat serisine bağlı olarak değişir.
Kalite testleri aşama aşama olur ve her bir aşama farklı alt kodlar içerir ve ya farklı yerlerde farklı fiyatlarla pazarlanır.
Arızalar daha çok bağlantı noktalarında / jonction olur.
Yüksek güçlü ve gerilimli oyuncakların patlamaları hariç teller hasar görür taban sağlamdır.
Mesela alüminyum tel kullanıldı ise altın tellere göre daha düşük sıcaklıklarda ben terledim başının çaresine bak diyebilir.

İşin oluru ürün bilinen kaynaktan alınmalı ve yanında verilen pdf de ki ortalama değerler ve grafikler incelenmelidir.

Hocam anladık dinasorus hanedanındansında 2N3055 le ne işin var bu devirde ? :)

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri