lityum iyon pil şarj devresi.

alican42

Üye
arkadaşlar.seri bağlı 3 adet her biri [3.7 volt] toplamda 10.8 volt lityum iyon pil için şarj devresi yapmak istiyorum. devre şeması olan arkadaş var ise benimle paylaşırsa menmun olurum.şimdiden teşekür ederim.

sn.peugeot98. tavsiyeniz doğru teşekür ederim ama yinede denemek istiyorum.ac 220girişli veya 12 volt adaptörle yapılabilecek bir devre arkadaşlardan istirham ediyorum mümkünse benimle paylaşabilirlermi.

bu iş için kullanılan bazı kontrolcu entegreleri var. Bu entegrelerden kullanmanızı öneririm. Daha önce forumda paylaşılmıştı. Benim bilgim dahilinde değil. Fikir vermek için yazıyorum.

kolay gelsin.

Pilleriniz eşit ise 12 volt adaptör ile şarz edebilirsiniz. Örneğin ayda bir iki ayda bir pillerin gerilimlerindeki farklılıkların 0,4 voltu aşıp aşmadığını kontrol edin. Varsa farklılıkları düzeltecek şekilde ayrı ayrı şarz edin ve kullanmaya devam edin. Adaptörünüzün regüleli olması gerekiyor. Öğrenmek için yapmak istiyorsanız yapabilirsiniz ama kullanmak için ekonomik yöntem bu. Tabiiki devre gibi olmaz devreyi kullandığınızda kontrol v.s. gerekmez. Hazır olarakta satılıyor. Fiyatları yüksek değil linktekinin fiyatı 23 lira
http://www.birikimpilleri.net/urun/12m-li-ionli-po-pcm-111v-25a-3-cell-lithium-devre/956164

Özel entegreer ve balanslı şarz cihazları da bu tip pilleri 1 çift kablo üzerinden şarj etmez bunların her bağlantısından kablo çekilir ve ayrı soketi mevcuttur, japon pazarında 7,5 tl ye ekranlı şarj cihazı var, her pil için ayrı cihaz yani 3 seri içşn 3 cihaz tavsiye ederim toplam 22,5 tl artısı var bağlantıyı karıştırsan bile hoş soketl karışmaz da, çip farkedp çıkışı buna göre yapılandırıp yine şarj ediyor (öyle okudum) hotchip marka çip bulunuyordu.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/güneş-paneli-ve-li-ion-pil.103773/

serkan beye kaygısız beye ve by lent e teşekürlerimi sunuyorum. kaygısız beyin link verdiği cihazı uyarlıyabileceğimi düşünüyorum.pillerim seri bağlı olduğu için her hücreden kablo çekip öyle şarj etmem gerekiyor yanılmıyorsam.yardımlarınız için çok sağolun.teşekürler.ha birde sn kaygısız rumuzunuzu kaygısız hazretlerinden esinlendiğiniz içinmi kullanıyorsunuz.

serkan beye kaygısız beye ve by lent e teşekürlerimi sunuyorum. kaygısız beyin link verdiği cihazı uyarlıyabileceğimi düşünüyorum.pillerim seri bağlı olduğu için her hücreden kablo çekip öyle şarj etmem gerekiyor yanılmıyorsam.yardımlarınız için çok sağolun.teşekürler.ha birde sn kaygısız rumuzunuzu kaygısız hazretlerinden esinlendiğiniz içinmi kullanıyorsunuz.

Kaygısız hazretleri kim bilmiyorum çok uzun zamandan bu yana (cb telsiz zamanından) bu niki kullanıyorum.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri