LG 29mt45 Led TV (Bozulma Anı)

Kontedi

Üye
Merhaba. İki seneyi biraz aşkın bir zamandır kullanmakta olduğu monitör/tv an itibarıyla bozuldu. Kayıt yaptığım için bozulma anını yakalama fırsatı buldum. Ekran karardıktan sonra kırmızı standby ışığı titriyordu. Fişten çekip bekledim ve taktım, şimdi sabit yanıyor ama tv açılmıyor/tepki vermiyor. Araştırmalarım sonucu besleme kondansatörlerin değişmesinden anakart arızasına kadar birçok sonuçla karşılaştım. Servis ya da tamirciye götürmeden fikrinizi almak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Teeşekkürler.

Ekli dosyalar

• Bozulma 1.jpg
    Bozulma 1.jpg
    151.2 KB · Görüntüleme: 38
  • Bozulma 2.jpg
    Bozulma 2.jpg
    43.8 KB · Görüntüleme: 34
Merhaba. İki seneyi biraz aşkın bir zamandır kullanmakta olduğu monitör/tv an itibarıyla bozuldu. Kayıt yaptığım için bozulma anını yakalama fırsatı buldum. Ekran karardıktan sonra kırmızı standby ışığı titriyordu. Fişten çekip bekledim ve taktım, şimdi sabit yanıyor ama tv açılmıyor/tepki vermiyor. Araştırmalarım sonucu besleme kondansatörlerin değişmesinden anakart arızasına kadar birçok sonuçla karşılaştım. Servis ya da tamirciye götürmeden fikrinizi almak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Teeşekkürler.
Besleme kartı üzerindeki ve bu karttan diğer kartlara giden bağlantı soket ve kabloları ile özellikle main bord dan panele giden yassı filim kablo şeklindeki LVDS kablo ve soketini cihaz çalışır durumda iken bastırarak oynatın resmi gözleyin düzelme olursa ilgili soket ayaklarının lehimlerini yenileyin veya soketleri temizleyin.Kolay gelsin.

Besleme kartı üzerindeki ve bu karttan diğer kartlara giden bağlantı soket ve kabloları ile özellikle main bord dan panele giden yassı filim kablo şeklindeki LVDS kablo ve soketini cihaz çalışır durumda iken bastırarak oynatın resmi gözleyin düzelme olursa ilgili soket ayaklarının lehimlerini yenileyin veya soketleri temizleyin.Kolay gelsin.

Dediklerinizi yaptım bir gelişme olmadı ne yazık ki. Kırmızı Standby ışığı iki üç kez yanıp sönüyor arasıra, sonrasında sabit. Anakart üzerindeki çipler (LG XD Engine) ısınıyor.

Son düzenleme:
Ekran panelinden çıkan kablolalari kontrol edermisiniz.Baglanti noktalarını iletken yolların baslangicini panel den birleştirme kartına giden birden fazla film kablo vardır.

Ekran panelinden çıkan kablolalari kontrol edermisiniz.Baglanti noktalarını iletken yolların baslangicini panel den birleştirme kartına giden birden fazla film kablo vardır.

Anakart ile bağlantılı olan tüm kablolar ile soketleri kontrol ettim ve söktüm taktım. Anakartın altında kalan film kabloyu kontrol ettim. Paneli koruyan metal levhayı kaldırmalımıyım?

Ekli dosyalar

• ALT.jpg
    ALT.jpg
    218.8 KB · Görüntüleme: 16
Paneli koruyan metal levhayı değilde ekran üstte kalacak şekilde televizyonun üst siyah çerçeveyi sokun.ekranin altında birden fazla film kablo görünecek

1500433577766.jpeg
videodaki problem sizinkinle aynı kronik bir arızadan bahsediliyor.

Ekli dosyayı görüntüle 39579 videodaki problem sizinkinle aynı kronik bir arızadan bahsediliyor.

Evet LG markasında benzer çok sorun varmış.

Videoda bahsedilenleri İspanyolca olduğu ve elektronik bilgim olmadığı için anlayamadım ne yazık ki.

Aynı kampanyadan aynı model (sorunlu olabilir) tv alan arkadaşın tv'de sorun çıkmış. Anakartta rutubet nedeniyle oksitlenme meydana gelmiş, anakart değişmiş. Rutubet değil ama aşırı ısınma ihtimalinden endişeleniyordum bende yazın. (oda sıcaklığı, fazla ısınan adaptör)

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri