Ledler arası geçiş

kocerisa

Üye
Anahtarı açıp kapattıkça led den diğer led e geçiş yapacak aparatin adı nedir? Nereden bulabilirim? Teşekkürler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Devre karti kullanman lazim yazilimla cok basit bir sekilde yapabilirsinde herhangi bir aparat ile nasil yapilabilir hic bilmiyorum

Yazılımdan anlamam ama biraz araştırma yaptım da benim aradığım röle sanki. Röle ile olur mu? Ne tür bir röle olmalı? Nereden bulunabilir? Aliexpress.com da röleler var ama hangisi benim işime yarar anlamadım.

4017 ile 10 ledli yapabilirsiniz. farklı uygulamalar ile daha fazla led yakabilirsiniz

Öncelikle bilgi için teşekkürler.

Benim asıl amacım odaya çevrili olan 5metre ledin yanına (ihtiyacım olan aparatla) 10 cm daha led koyup anahtarı kapatıp açınca gece lambası olarak kullanmak. Kumanda ile bu işi yapabiliyorum fakat kumanda kullanmadan anahtarı kapatıp açınca geçiş olmasını istiyorum. Yeni avizelerde bu özellik var.
Bu 4017 entegre bu noktada işimi görür mü?

Hazirki kumanfali avizenize ekstra butonmu eklemek istiyorsunuz?

Eger boyle ise kumandali devrenizi incelemek gerekiyor. O zaman is biraz karisiklasiyor.

Sadece 2 kademe olacaksa kademeli anahtar olur 4017 ilede olur nasil bir fikriniz var daha tam anlamis degilim. Hem kumandali kontrol hemde butonla elle kontrolmu olacak anlayamadim.

4017 ve 555 entegreleriyle yürüyen ışık tarzı bişi yapabilirsiniz bu şekilde ledler sırayla belirli bir istikamette yanar söner ve başa döner bu döngü tekrarlanır hatta potansiyometre yardımıyla bunun hızını da ayarlayabilirsiniz.ama kendim ayarlamak istiyorum derseniz benim de aklıma röleden başka bişi gelmedi şu anda.

Hazirki kumanfali avizenize ekstra butonmu eklemek istiyorsunuz?

Eger boyle ise kumandali devrenizi incelemek gerekiyor. O zaman is biraz karisiklasiyor.

Sadece 2 kademe olacaksa kademeli anahtar olur 4017 ilede olur nasil bir fikriniz var daha tam anlamis degilim. Hem kumandali kontrol hemde butonla elle kontrolmu olacak anlayamadim.

Sadece anahtarı açıp kapatinca ledler arası geçiş olmasını istiyorum kumanda istemiyorum.

Odada hem avize hem led sistemi ayri anahtarlar ile var.
Örnek olarak Avizede böyle bir sistemin olduğunu söylemek istedim.

Ilginiz için teşekkürler

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,106
Kullanıcılar
449,807
Son üye
bdursun

Yeni konular

Geri