LED KÜP YAPIMI

Merhaba arkadaşlar;3x3 led küpleri s7 300 plc ile gösteri şov şeklinde yaptım,tamamen doğaçlama,82 adım ile tamamladım.
merak edenler için programı gönderebilirim.sanırım daha önce plc ile yapan yok.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar;3x3 led küpü s7 300 plc ile gösteri şov şeklinde yaptım,tamamen doğaçlama,
27 adet output kullandım.82 adım ile programı tamamladım.
merak edenler için programı gönderebilirim.sanırım daha önce plc ile yapan yok.
yorum ve senaryo alabilirim.

Msp430 ile Led Küp Yapımı (3x3x3) « MCU Turkey adresinde detaylı anlatılmış.Benim nasıl yaptıgımı sorarsan 5*5*5 yaptım.mıkrodenetleyici 74hc595 entegresıne baglı. 74hc595 entegresının cıkıslarını ledlerın anotlarına bagladım.her kattatkı tum ledlerın katodlarını bırlestıreceksın. Her katın ortak katodunu uln2003 entegresıne verdım ust uste olan her ledınde anotlarını bırlestıreceksın.Bır ledın anoduna 5V verdıgın zaman 5 kattakı aynı sutundakı ledın anoduna 5V gıdıyor.Uln 2003 entegresınde hangı katın katotunun - gıtmesını saglarsan o kattakı led yanar
temel mantık yanacak ledlerın anoduna 5v yolla ılgılı katı sec .Kolay gelsın

hocam bende 4x4x4 led küp yaptım, anlayamadığım aynı anda her katta farklı ledler nasıl yanıyor. anlatmak istediğim aşağı katta en soldaki ledler tek cizgi halinde yanarken aynı anda 2. katta en sağdaki ledler çizgi halinde yanıyor. aynı anda yanık kalmalarını anlayamadım.
mantık olarak 2. katın ortak katoduna elektirik verilince 1. kattaki yanan ledlerin üst katlarınında yanması gerekiyor. beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim..

1.kattaki ledleri 5V ver sonra 1.kat katoda elektrık ver.2.kattakilere elektrık ver sonra 1.kat katod kes 2.kat katod elektrık ver gıbı sıra ıle katları tara

LED KÜP YAPIMI çok saçma geliyor bana. O kadar LED'i heba etme youtube'da izle yeterli.

1.kattaki ledleri 5V ver sonra 1.kat katoda elektrık ver.2.kattakilere elektrık ver sonra 1.kat katod kes 2.kat katod elektrık ver gıbı sıra ıle katları tara
ANLADIM HIZLI ŞEKİLDE HER KAT AYRI TARANIYOR BİZ YANIK KALMIŞ GİBİ GÖRÜYORUZ. TEŞEKKÜRLER..

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri