Led Ampül Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Küfür benim hoşuma gider çünkü demek ki bi insanın zoruna giden birşey var ki karşılık veriyor zoruna gidenin borusuna gitsin ve ettiği küfürlerde ki şeyi gerçekten yapmış olmuyor :) o yüzden benim için sıkıntı yok ki bu Ledin gerçek wattı 9-10 watt o yazan 100w eski halojen veya akkor filamentli ampüllerin wattına karşılık gelen wattı burda watt değil lümen önemlidir ampulde 1800 Lümen ki bu yeterince fazla :D

Bence karşınızdakini düşünmeden bu şekilde zoruna gidenin borusuna gitsin gibi düşünceler hiç hoş değil tasnifte etmiyorum. Zaten bu düşünceyle yapılan modifiyeler yüzünden yollarda ışıl ışıl dikkat dağıtan gece karşısındakini kör edercesine xenon lambalı arabalar türüyor.

Adam takmış lambayı biri anyaya diğeri konyaya bakıyor sonra zoruna gidenin borusuna gitsin.

O zaman küfürde mübah oluyor.

Bu konudaki son yazımdır. Cevap beklemiyorum yazıma sadece kişisel yorumumdur.

Son düzenleme:
Bence karşınızdakini düşünmeden bu şekilde zoruna gidenin borusuna gitsin gibi düşünceler hiç hoş değil tasnifte etmiyorum. Zaten bu düşünceyle yapılan modifiyeler yüzünden yollarda ışıl ışıl dikkat dağıtan gece karşısındakini kör edercesine xenon lambalı arabalar türüyor.

Adam takmış lambayı biri anyaya diğeri konyaya bakıyor sonra zoruna gidenin borusuna gitsin.

O zaman küfürde mübah oluyor.

Bu konudaki son yazımdır. Cevap beklemiyorum yazıma sadece kişisel yorumumdur.
Abi yanlış anlaşılma olmasın cümlelerine güldüm yani mizah anlayışın çok güzel benim kasdettiğim o değil ben küfüre hiç önem vermem herkes bana istedigi küfürü edebilir onu söylemek istemiştim o xenonları dediginiz şekilde takanlar var bende dogru bulmuyorum saten ben burda bmw gibi güzel dizayn edilmiş ışıkla donatmaya calısıyorum motorumu abartı takacak olsaydım ampülü 100w veya 140w 2200 Lümen yerine soket yapısını değiştirir h4 12000 Lümen şekilde aşırı şekilde modifiye yapardım.
'' Benim kendi şahsıma edilen küfürler benim için mübah '' :)

iyide bu tipsiz lambalar sinyal lambası olarak satılıyor olmadı üzerine sarı bant yapıştır...

HTB14bLTLpXXXXXCXFXXq6xXFXXXI.jpg

iyide bu tipsiz lambalar sinyal lambası olarak satılıyor olmadı üzerine sarı bant yapıştır...
HTB14bLTLpXXXXXCXFXXq6xXFXXXI.jpg
hocam 100w sinyal lambası nerde hangi araçta gördün hadi konu sahibi genç bilgi eksikliği var vurdum duymazlığını yaşına bağlayacağız siz neden sinyal lambası olarak satılıyor diyorsunuz! Çoğu araçta an farlar 100w alrında 55w hatta 35w!

hocam 100w sinyal lambası nerde hangi araçta gördün hadi konu sahibi gemç bilgi eksikliği var vurdum duymazlığını yaşına bağlayacağız siz neden sinyal lambası olarak satılıyor diyorsunuz! Çoğu araçta an farlar 100w alrında 55w hatta 35w!
duyu sinyal lambası duyu o 100watt kısmı palavra kaç lümen ışık verdiği önemli araçta görmek lazım da şunu alsaymış daha iyi olurdu:
uVnBRm3JsRbd__60_57.jpg

o lambalar toyoto korolla sinyal lambasına benziyor.
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=53898.0
ve ışığının az olduğunu iddia ediyorlar.

Bayağı güldüm ya ilk yazımı iyi okusaydınız anlardınız yok 100 watt nerden oluyormuş felan :)
100w yazmamın ve söylenmesinin sebebi eski halojen veya akkor filamentli ampullerin 100 wattına tekabül etmesi yoksa led olarak 9-10 watt arası ayriyeten ben watt'a önem vermem adamlar ampül satıyor 80 watt olan 5300 Lümen 150 watt olan 4200 lümen nasıl oluyor bu iş :D benim aldıgım led sinyaller saten turuncu yani sarı boyamaya ne gerek var anlamadım ? bu arada lümenide 1800

Selam.
Aracın markasına göre değişir.
Genellikle sinyal ampülü 21 watt standarttır. aracında OBD2 var ise can-bus sinyalleri led lambaları zayıf şekilde yakar.
Sinyallere farklı watt ampul takarsan flaşörde ya çok hızlı yanar ya da hiç yanmaz. Kolay gelsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri