Led Ampül Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Abilerim ben 12-24V 100W Led Ampül Aldım bunu direk 12V adaptörle denediğimde dehşet yanıyor. Ben sinyallarin yuvasına takdığımda hem çok sönük kısık yanıyor hemde yanıp sönmüyor birde benim elektrik tesisatı yanmıştı elektrik tesisatı kablolarını değiştim ama flaşör çart çurt elektrikli aksamları değişmedim ama onlardada sorun var sadece kabloları değiştim. Bu Led Ampulü satan adam şu bilgileri yazmış. giriş: 900 +-30mA geniş voltaj, akıllı sabit akım sürücü IC yüksek parlak 900-950lm, düşük güç tüketimi, gerçek tüketimi 9-10 W her sis lambası 20x5 W Cree Cips Led'ler benimsenmesi, Anma Gücü 100 W ben bu led ampule direnç vb. kullanmalıyım kullanıcaksam tam adını yazarsanız çok mutlu olurum ve Led için flaşör varmış oda standartsa alırım onuda Şimdiden çok teşekkür ederim.
zaVV3j.jpg

Sinyal için 100w mı takacaksın çok kulaklarını çınlatırlar!

Sinyal için 100w mı takacaksın çok kulaklarını çınlatırlar!
Küfür benim hoşuma gider çünkü demek ki bi insanın zoruna giden birşey var ki karşılık veriyor ******** ve ettiği küfürlerde ki şeyi gerçekten yapmış olmuyor :) o yüzden benim için sıkıntı yok ki bu Ledin gerçek wattı 9-10 watt o yazan 100w eski halojen veya akkor filamentli ampüllerin wattına karşılık gelen wattı burda watt değil lümen önemlidir ampulde 1800 Lümen ki bu yeterince fazla :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
Küfür benim hoşuma gider çünkü demek ki bi insanın zoruna giden birşey var ki karşılık veriyor zoruna gidenin borusuna gitsin ve ettiği küfürlerde ki şeyi gerçekten yapmış olmuyor :) o yüzden benim için sıkıntı yok ki bu Ledin gerçek wattı 9-10 watt o yazan 100w eski halojen veya akkor filamentli ampüllerin wattına karşılık gelen wattı burda watt değil lümen önemlidir ampulde 1800 Lümen ki bu yeterince fazla :D
Olayı anlamamışsın senin gözüne tutsalar sende far tutulmuş tavşan gibi kalırsın, geçici körlükle ya bir yere bindirir ya da yayalar üstüne sürersin ...! Kimsenin zoruna gitmez ama trafiği tehlikeye atacağın ortada! Muayeneden de ağır kusur yazılacağı ortada bir gerçek!

Yoo gözlerim yaklaşık 9000-12000 lümen ışığa kadar sorunsuz dayanabiliyor.
İnsanların gözü 1800 Lümen ışığa dayanamıyorsa onlarda sorun vardır ki ayriyeten yeni motosikletlerin arka stop lambası power ledlerle felan yapılıyor en az 40-60 power led koysalar benimkinin 4 5 katı ışık elde ederler. muaynede de arka stop lambasının sadece çalışıp çalışmadığına bakıyorlar, ön far gibi ölçmüyorlar

Evet aliexpress'den aldım. Ama link paylaşmak yasak olabilir diye resim yükledim.
Flaşör'ün bozuk olduğunu nereden çıkarttın abi tam olarak açıklarsan sevinirim ?
flaşör elektronik devreli anlattığın gibi zayıf ve düz yakar bozuksa sağlam olsa yanıp söner flaşörün resmini koy.

düzelir düz bağladın mı? yani flaşörün doğru uçları kısa devre ettin mi?
HTB1324TMXXXXXb_XFXXq6xXFXXXd.jpg

+ ve L galiba...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri