Led şerit ile dükkan aydınlatma

NAGYOS74

Üye
merhaba arkadaşlar
Led şerit ile dükkan aydınlatması yapmap istiyorum dükkan 55 m2 küçük bi market 40 mt 5630 led şerit ile
tasarruflu olsun die şerit led düşünüyorum yeterli aydınlatma mümkünmüdür
Saygılarımla..

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Tasarruflu olmaz boşuna iş çıkartırsın. Bildiğin tasarruflu ampul veye led ampul kullan aynı hesaba gelir.

Şuan 4 lu floransan armatör takılı led şeridi elektirik kesintisine akü ilede çalışabilirim hem o açıdan düşünmüştüm

Kardeş ben tasarruf kısmından anlamam ama al 2 amper led sürücü... iş bu kadar ;D
kolay gelsin

TYuuLdT2F-qPGPNwygvVPgoMDNJC0KtjEWyGPH5MMgXqk9CEBt.jpg

Şerit led sürücüsü budur :)

Son düzenleme:
Mehmetaliu
2 Amper sürücü benim bildigim 40 metre 5630 süremez en az 50 60 Amper sürücü gerekli dıe tahmin ediyorum

Benim en çok tedirgin eden 40 metre 5630 dükkanda yeterli aydınlatma sağlarmı

Mehmetaliu
2 Amper sürücü benim bildigim 40 metre 5630 süremez en az 50 60 Amper sürücü gerekli dıe tahmin ediyorum

Benim en çok tedirgin eden 40 metre 5630 dükkanda yeterli aydınlatma sağlarmı
20 amperi de var o aletin :)
Yüksek tutmakta fayda var bence.

40 metre saglam enerji tuketir ve surucu 50 amper falan olmali. Yoksa asiri isinir. Bir de led seritin ic direnci cok okdugu icin ledi tek noktdana beslemek anlamaiz olur. 5 metrede bir besleme eklemen gerek. Cok masraf edersin. Akuylede basgelemezsin. Amacin elekrtik tasarrufuysa bosa ugrasma tasarruf etmez. Kesintilerde aydinlatma icin 1kva ups al araba akusu veya vrla aku bagla 10 tane 20watlik tasarruflu ampulu uzun zman yakar. pilbilgi.blogspot.com adresinde ups bolumunde ayrintili acikalamaai var

En azından yapmış olan birileri cevap yazsa iyi olurmuş.
Gerekirse ve vaktim olursa detaylı cevap yazarım ama
siz Şerit Led Çekilir yazan birkaç elektrikçiye gidin,
dükkanına şerit led çekmişse
benim şu kadar marketim var,
şerit led aydınlatma istiyorum deyin
sonra o zaten alternatifleride anlatır.
Aklınıza takılan bir şey olursa yine buradan sorabilirsiniz.

Led şerit, metrede 14 waat enerji harcar. 40 metrede, 560 waat tüketimi var.Karar sizin, ayrıca ortalama, 4 adet adaptöe gerekli.Tasarruf fikri size kalmış..

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri