led ışıkları arabanın aküsüne nasıl bağlayabilirirm

legend87

Üye
images.jpgarkadaşlar herkese slm elimde bu tornavidadan var led lerini çıkarttım normalde 3 pil ile çalışıyor. bu ledleri arabanın aküsüne direk bağlayıp çalıştırma imkanım var mı? varsa nasıl yapabilirim yrdımcı olursanız sevinirim. herkese teşekkürler.

direkt olarak baglayamazsin ledler yanar akun kac volt 12 mi 24 voltmu 12 voltsa 12 - led calisma gerilimi ÷ 0.02 den lede seri olarak bağlicaniz direnci hesaplarsiniz. ohm cinsinden direnc değeri

Ekli dosyayı görüntüle 17901arkadaşlar herkese slm elimde bu tornavidadan var led lerini çıkarttım normalde 3 pil ile çalışıyor. bu ledleri arabanın aküsüne direk bağlayıp çalıştırma imkanım var mı? varsa nasıl yapabilirim yrdımcı olursanız sevinirim. herkese teşekkürler.
direkt olarak baglayamazsin ledler yanar akun kac volt 12 mi 24 voltmu 12 voltsa 12 - led calisma gerilimi ÷ 0.02 den lede seri olarak bağlicaniz direnci hesaplarsiniz. ohm cinsinden direnc değeri

470ohm 560 ohm birkaç direnç al ledlere seri bağla deneyerek parlaklığını ayarla

arkadaşlar bi yere sordum orjinali yani yapılmış hali 30 tl sizce hangisi daha mantıklı benim yapmam mı yoksa hazır almam mı? ben ledlerin patlamasından korkuyorum.

Patlarsa patlasın sanki dünyada led yok. Bu mantıkla birşey öğrenilmez

ya tabi ki dünyanın sonu değilde elektrikle ilk defa uğraşan birisi olunca patlamanın nasıl olabilceğini yada zararın ne olacağını tam olarak kestiremez sonuçta insan bilmediği şeyden korkar :) ama ben korkmuyorum denicem sonucu sana bildircem silvestir :)

ya tabi ki dünyanın sonu değilde elektrikle ilk defa uğraşan birisi olunca patlamanın nasıl olabilceğini yada zararın ne olacağını tam olarak kestiremez sonuçta insan bilmediği şeyden korkar :) ama ben korkmuyorum denicem sonucu sana bildircem silvestir :)
Patlama dediği arızalanır çalışmaz, 12v ve led ne patlaması,
hayatta bazı dersler almak için tecrübe etmek risk almak şart önemli olan hatalardan ders çıkarmak tekrar yapmamak!

ben km göstergesine takmıştım 470hm yeterli 78l05 patlıyor sadece...

Forum istatistikleri

Konular
128,155
Kullanıcılar
449,898
Son üye
KINGYuSuf

Yeni konular

Geri