LCR METRE veya LC metre tavsiyesi

ceyhun

Üye
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba crossover vb devrelerde kondansatör ve bobin ölçümü yapmak için için 100tl civarında LCR -LC metre tavsiye edebilecek kimse var mı ? aslında aklımda ;

1.tt technic vc 9808

2. unı-t ut 70A

3.tt technic vc 6243

4. DM6243
bunlardan hangisini tavsiye edersiniz veya başka bi ürün tavsiye edebilir misiniz şimdiden görüşleriniz için teşekkürler

tam incelemedim ama markaya değilde senin kullanacağına göre bakmak gerek bence lcr metre ayrı bir cihaz olsun avometre ayrı bir cihaz olsun ama gündelik kullanacak cihazsa o ayrı
LCR metrede en önemli aranması gereken özellikler
1-çözünürlük değeri hassas ölçümler için çok önemlidir.
2-Emniyetli güvenli bir kullanım fiziksel sağlamlık
3-kolay kalibre edilebilmesi ve arızalandığında hızlı uygun fiyatlarda tamir edilebilmesi

tahir549 usta bence de ayrı olsa daha iyi olur ama özellik(ölçü degerleri ) olarak lcr metre ile lc metre yaklaşık olarak aynı birbirlerinden farkı fiyat olarakta 20tl 30 tl falan oynuyor bu yüzden lcr olsun hem normal ölçümleri yaparak gerektiginde de bobin kondansatör ölçerim zaten ayriyeten avometrem var. kararsız kaldım o yüzden sizin gibi tecrübleli kişilere sorayım dedim. neye kullanacak olursam genelde crossover için bobin falan sarmam gerektiginde kullanıcam ilerde bu degişebilir elimin altında bulunsun nadirende olsa bi elektronikçiye lazım oluyor etrafımda tek seferlik ödünç alabilecegim bi yer yok

kazım ugur arkdaşım kendim yapmayı düşünmüyorum belki daha ilerde bi gün olabilir, ebaydan da almak istemiyorum daha önce ebaydan hiç bişey satın almadım bide 30 40 güne falan geldigini söylüyolar o yüzden ebay benim için biraz sıkıntılı

arkadaşlar ut 603 ile vc 9808 arasında kaldım sizce hangisini almalıyım ?

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,854
Son üye
Enes.trk

Yeni konular

Geri