LCD tv power kart arızası.

Marslan21

Üye
Arkadaşlar öncelikle kolay gelsin.LCD tv power karta arıza var.Ekteki resimde girişteki sigortada fişin + /- takılma durumuna göre her türlü elektrik olması gerekmezmi? Fişi çıkarıp ters çevirdiğimde elektrik olmuyor sigorta üzerinde. 4 bacaklı diyot nasıl çalışır? Yani sigorta üzerinden + geçip 4 bacaklı diyot üzerinden dolaşıp tekrar girişe - gelmesi gerekmezmi? Çok detaylı bilgi sahibi değilim. Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Teşekkür ederim şimdiden.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-11-03-00-29-25.jpg
    Screenshot_2016-11-03-00-29-25.jpg
    243.5 KB · Görüntüleme: 35
Hayır yanlış yorumlamışsın, köprü diyot nedir, diye bak animasyonlu anlatımlar var onlar daha faydalı olur kanımca!

resim çok kötü düzgün tamamını ve tam resimi tıklayıp yükle pul gibi koyma...

Esas siz hangi amaçla yazıyorsunuz, başka konuda yanlış bilgi verdiniz köprüdiyod konusuydu,

Hayır yanlış yorumlamışsın, köprü diyot nedir, diye bak animasyonlu anlatımlar var onlar daha faydalı olur kanımca!
Ayriten köprü diyot konusunda yanlış anlaşılma asıl sizin tarafınızda.+/-olması gerekmez mi fiş yönünü degiştirirsem diyor.Ne yani farkediyomu. Tam algılıyamamışsınız. Devre ortada 220 çıkıyo köprüdiyota giriyo.Arkadaşın + -den kastı faz nötr bilmedi için öyle yazmış.

Sent from my Vodafone Smart ultra 6 using KontrolKalemi Forumu mobile app

Arkadaşlar öncelikle kolay gelsin.LCD tv power karta arıza var.Ekteki resimde girişteki sigortada fişin + /- takılma durumuna göre her türlü elektrik olması gerekmezmi?
Fişi çıkarıp ters çevirdiğimde elektrik olmuyor sigorta üzerinde. ***Esas soru bence bu!***
4 bacaklı diyot nasıl çalışır? Yani sigorta üzerinden + geçip 4 bacaklı diyot üzerinden dolaşıp tekrar girişe - gelmesi gerekmezmi?
Çok detaylı bilgi sahibi değilim. Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Teşekkür ederim şimdiden.
Soruları nasıl anladığımı vurguladım bence gayet açık!
Fişi çıkarıp ters çevirdiğimde elektrik olmuyor sigorta üzerinde. HEr durumda da faz olmaz kontrol kalemi yanmaz senin de bildiğin gibi!

Soruları nasıl anladığımı vurguladım bence gayet açık!
Fişi çıkarıp ters çevirdiğimde elektrik olmuyor sigorta üzerinde. HEr durumda da faz olmaz kontrol kalemi yanmaz senin de bildiğin gibi!
Her iki tarafta faz olduğu durumlar var . 380v trofolorun çıkışında çift faz var.

Sent from my Vodafone Smart ultra 6 using KontrolKalemi Forumu mobile app

Aferin şemadan bunu okudun ya, başlığa bir daha baktım ... Benden pass.

Aferin şemadan bunu okudun ya, başlığa bir daha baktım ... Benden pass.

Bu ani olumsuzlestirmek lazim :D gulumse cekiyorum.

@by lent gomlek atti ilk defa :eek:
o_O:rolleyes::confused::D:D

@konu sahibi arkadasimiza da tavsiyem smps ve yuksek voltajla ilgili cok deneyim ve bilgili olmadigini goruyorum. Bu voltaj olumcul derece tehlikeli. Varsa bir durum bence bilgili kisilerden yardim almalisiniz. Sizin sagliginiz icin. Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri