Lcd -Led - Elektrik Tüketimi ve Hangisini Almalıyım.

aydemirim

Üye
Televizyon seçimimde karar kılamıyorum, enerji tasarrufu iyi ve daha iyi bir 82 ekran veya 94 en fazla Tv almak istiyorum....Özellikleri iyi olan bir tv almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Hangi Marka olmalı modeli yardımcı olanlardan şimdiden allah razı olsun.

Eğer para sıkıntınız yoksa şu an önerebileceğim tek TV LG 42LW5500 modelidir. Bu Led TV 2 boyutlu görüntüleri 3 boyutlu hale getirebiliyor. Eski sistem pille çalışan 1 tanesi yaklaşık 200 TL olan 3D gözlükler yerine sinemalarda kullanılan çift renkli basit bir 3D gözlük ile izleniyor. TV'nin kutusundan 7 tane gözlük de bedava çıkıyor.

Not: İzleme mesafesini bilmediğimden önerdiğim model 42 inc ancak izleme mesafenize uygun bir model seçmelisiniz.

Elektrik tüketimi için almayı düşündüğünüz cihazın arka tarafındaki etikete bakıp kaç watt olduğunu görebilirsiniz.
Ya da A sınıfı enerji etiketine sahip modelleri seçiniz.

Ben de mevcut 235w projeksiyonlu televizyonun yüksek tüketiminden bıkmış durumdayım. Yaptırıp satmayı ve ardından ekonomik panelli LED almayı düşünüyorum.

Eğer para sıkıntınız yoksa şu an önerebileceğim tek TV LG 42LW5500 modelidir. Bu Led TV 2 boyutlu görüntüleri 3 boyutlu hale getirebiliyor. Eski sistem pille çalışan 1 tanesi yaklaşık 200 TL olan 3D gözlükler yerine sinemalarda kullanılan çift renkli basit bir 3D gözlük ile izleniyor. TV'nin kutusundan 7 tane gözlük de bedava çıkıyor.

Not: İzleme mesafesini bilmediğimden önerdiğim model 42 inc ancak izleme mesafenize uygun bir model seçmelisiniz.
Aksi çok güzel bir tavsiyede bulunmuş, eğer 3D tv düşünürsen Fpr gözlük teknolojili Lg'nin 3D tv çeşitleri çok başarılı, görüntü kaliteleri ve parlaklıkları harika.
Enerji tasarrufu konusuna gelince tabiki led tv, aslında lcd ile led aynı ürün, tek fark led de aydınlatma led ışıklarla yapılıyor, bu nedenle daha az enerji harcanıyor. umarım yardımcı olmuşumdur, başka bir sorun veya kafana takılan birşey varsa seve seve yardımcı olurum.

bu bahsettiğiniz modeli yaklaşık 3 ay kadar önce istanbul cevahir avm'de kurdukları stantta deneme fırsatını buldum. açıkçası 3d film izlemeyi hiç sevmiyorum gözlerim hemen rahatsız oluyor... ancak stantta deneyimlediğim kadarı ile gerçekten kaliteli ürün çıkartmışlar. stantta görevli arkadaşlar lg'nin gözlüklerinin eski tip sg gözlüklerinden çok farklı olduğunu ekran titremesi ve crosstalk denilen bulanıklığı minimum düzeye indirdiklerini böylece yaşanan mide bulantısı, baş dönmesi gibi sorunlara yol açmadığını olası göz sağlığı problemlerine neden olmadığını uzun uzun anlattılar. çok güzel bir animasyon filmi vardı bir 5 10 dakika kadar izledik gerçekten görüntü kalitesi güzel , bir de bakış açınızı değiştirseniz bile kalite aynı. tavsiye edilebilecek bir ürün. beni şaşırtan gözlük fiyatları oldu gerçekten üründen bayağı bir gözlük çıkıyor. hepsiburada alışveriş sitesinde samsung sg gözlüklere baktım 2 tanesi 250 tl...onun televizyonundan 2 tane çıkıyormuş... lg'nin gözlükleri kutudan çıkanlar haricinde almak isterseniz 10-15 tl ye satılıyormuş...

Arkadaşlar Öncelikle tüm cvplarınız için teşekkürler...

Samsung 32D6000 modeli ve LG lw5500 82 ekran tvleri için karar verdim, 3D li bir Tv almak için.

Acaba hangisini tercih etmeliyim , Veya Fiyatı 1500 Civarında model arayışım var, yardımlarınızı beklıyorum.

Sizin 3D olarak özelliği iyi ve fiyatı uygun tv varsa almak isterim link verin.

Samsung 32D6000 modeli de LG 32LW5500 modeli de birer Smart TV'dir. Ancak Samsung'un 200 Hz olması ve DTS ses sistemini desteklemesi dışında pek artısı yok.

LG 32LW5500 100 Hz olmasına rağmen doyurucu bir görüntü kalitesine sahip. Her iki TV modeli de ethernet portu üzerinden internete girebiliyor. Ancak LG 32LW5500 Iphone veya Ipad gibi akıllı telefonlar ile kumanda edilebiliyor. Bu da internette çok daha rahat dolaşma imkanı veriyor.

LG 32LW5500 modeli 10-15 TL ye bulabileceğiniz çift renkli sinema gözlükleri kullanırken Samsung 32D6000 tanesi 200-250 TL olan şarjlı gözlükler kullanıyor.

Samsung D6000 modeli geçen yılın modeli iken LG LW5500 Modeli, LW4500 modelinden sonra güncellenerek çıkmıştır ve daha yeni görüntü işleme teknolojisine sahiptir.

LG ürettiği televizyon ekranlarının önünde ayrıca sert bir koruma paneli koyarak ekranın en ufak darbede patlamasını engellemeye çalışıyor. Bunu bir mağazaya gittiğinizde çalışmakta olan farklı marka TV'lerin ekranlarına parmak uçlarınızla hafifçe vurarak daha iyi görebilirsiniz.

Bu kadar veriyi göz önüne alırsanız LG LW5500 modelinin Samsung D6000 modeline daha ağır bastığı görülecektir.

32 inc TV baktığınıza göre izleme mesafeniz 2 ila 3.5 metre arasında olması gerekiyor. Daha yakın ya da daha uzak mesafelerden bu boyutta TV'leri izleyemezsiniz.

Gerçekten doyurucu bilgiler vermişiniz site yetkilisi çok tşk ederim,Peki sizin bana önerebileceğiniz 32inç veya 37 inç 3D tv varmı.

İlk önerdiğim gibi Lg LW5500 serisi şu an için güzel bir seçenek ancak piyasa hızla değişiyor eğer aceleniz yoksa 82 ekran boyutunda sinema gözlüğü kullanan üzerinde DVB-S yani dahili uydu barındıran modelleri bekleyebilirsiniz.

Eğer para sıkıntınız yoksa dahili uydu alıcı barındıran LG 42LW650S tarzı bir model de bakabilirsiniz. Ancak ben alacak olsam kişisel tercihim 32LW5500'den yana olur.

Teşekkür ederim , hiç acelem yok şuan 11 ay gibi bekleme sürem var , İnanın verdiğiniz bililer beni çok mutlu etti , Çok teşkkür ederim elleriniz dert görmesin, Allah razı olsun Kurban bayramınız mübarek olsun.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri