Lazere alternatif deri kesim cnc

woodwork

Üye
Iyi aksamlar yola lazer olacak diye ciktigim bir projem var. Eksenleri motorlari tamamlamak uzereyim genel anlamda der kesmek iatiyorum.

Lazer baya bulanik bir hal aldi diyotlar ekstra pahali butcem icin. Driveri falan gercekten cok gozumde buyudu.

Ben sizden alternatif deri kesim sistemleri onermenizi rica edecem.

Benim forumda gordugum drag knife var mesela calisma mantigi kafamda oturmadi. Merkezden uzakta merkeze paralel eden sistemi az cok calistirdim kafamda ama net olmadi. Bazi sitelerde donek markasinin diy lerini gordum.

Neyse bu drag knifın donen bir motora ihtica varmi¿ yokta bicagi sabitlemek kafimidir varsa neden vardir?

Bunun disindaki alternatifleri bekliyorum. Pesinen tesekkurlerimi sunarim.

Donekts cok asiyor butcemi sistemide iyice kavradim biraz acele ettim spindle ın uzerinde gorunce kafa karisikligi oldu.

Bu sistemi bildigimiz nesteri rulmanlayarak yapabilirmiyim? Cnczone da birisi yapmis ama onda aluminyum kesme imkani var.

Diger sorumda benim sistem 2 eksenli bicak kesmemesi gereken yerlerde nasil yukari kalkip nasil assagi iner buna ne gibi bi care bulabilirim?

Tesekkur ederim alpdizayn izledim bunun gibi bisyler bakiyorum.

Gayet guzel olur... rulman bul yeter

Karakoyde vardi baktim bugun olursa yapabilir cokta iyi olur. 2 eksende bicagi kaldirma olayi icin bir tavsiyen varmi ?

Birkaç yöntemle olabilir. Pinomatik bir Piston la olabilir mesela, Sadece yukarıda tutmak için keseceği zaman piston kapatılır yada elektro manyetik birşey olabilir. Vs. Vs. mach3 ten bir çıkışla kafayı yukarı kaldırmak için sistem tetiklenebilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,890
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri