Laptopa Windows7 Kurulumu

Herkese selamun aleyküm değerli arkadaşlarım ve ustalarım.

Ben bir tane laptop aldım ve laptop bana Win 10 yüklü olarak geldi Ben cihaza bir tane de SSD harddisk taktım başka bir dvd den uefi win10 u kurdum şu an kullanıyorum...

Ama benim sahada kullandığım programlarım windows 10 ile hep sorun çıkartıyor ya çalışmıyor ha çalışmanın ortasında hata veriyor olmadı olmadı çalıştıramadım...

Şu an doğru mu yanlış mı bilmiyorum ama internette UEFI windowws 7 iso dosyaları buldum onları indirmeye çalışıyorum iso dosyasını dvd ye nero ile yazdırıp kurmayı deneyeceğim...

Ama bios ayarlarından bir dünya ayar yapılması gerektiği söyleniyor ben bunlardan hiç bir şey anlayamadım her çeşit söyleneni de yaptım ama normal win 7 işletim sistemi kurduğum dvd ile kuramadım kursam da sürücüler yüklenmedi...

Bana şu işin özünü bi anlatma öğretme şansınız olabilir mi rica etsem değerli arkadaşlar...

Aleyküm selam,
Üreticiler yeni piyasaya sürülen bilgisayarlarında, gelişen teknoloji ile birlikte bir devri kapatmaya yönelik yada kullanımını azaltmaya yönelik sürekli kendince önlemler alıyor veya zorluklar çıkartıyorlar. Bu yaşanan sorunlar bazen ufak bir bios ayarı ile çözülebilirken bazende içinden çıkılmaz bir hâl alabiliyor. Lakin işin temelinde yatan mevzu biosta güvenlik olayını kapatmanızdan geçmektedir. Bios ekranınızın resimlerini paylaşabilir yada bilgisayarınızın marka model bilgilerini paylaşabilirseniz size yardımcı olmaya çalışırım.
Mantık olarak bu bahsettiklerimi android cep telefonları gibi düşünebilirsiniz. X marka android x versiyon bir model telefon alıyorsunuz ve üretici firmanın gönderdiği güncellemeler haricinde telefonunuza yönetici olarak ekstra bir müdahalede bulunamıyosunuz. Halbuki telefonunuzun donanımları daha farklı android versiyonlarını destekliyor olmasına rağmen. Siz bu aşamada ne yapıyorsunuz. Üreticinin fabrikadan yazımını yaptıktan sonra kapattığı belleği tekrar üreticinin yada 2.3. parti yazılımlar ile açarak farklı sistemleri yada versiyonları cihaz üzerinde kurabiliyor veya deneyebiliyorsunuz. Tam olarak günümüz bilgisyarlarındaki mevzuda buna benzer şekilde. Üretici firmanın üstünde windows 10 'a izin verdiği bios güvenliğini siz açarak daha alt versiyonları kurabiliyorsunuz.

Hocam ben size en kısa sürede resimleri atacağım bu konuda bana bir yardımcı olursanız memnun olurum...

Ben Güven.. Programları "yönetici olarak çalıştırmayı" denedin mi Murat abi? Genelde onla ilgili sorunlar çıkıyor bende..

Ben bi ME bilirim bide xp. pc yese 7 kurucamda, win10' mu kaldır at saat başı güncelleme (yada kendilerini güncelliyorlar bu adam ne etmiş-etmemiş) olurmu yav,

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri