Laptop

1lyda

Üye
Ben bilişim teknolojileri 3. sınıfa geçtim. Kendime visual , photoshop gibi bircok programın kasmadan calısabiliceği ekran kalitesinin falan iyi oldugu cokta pahalı olmayan bi laptop alıcam. Önerebilirmisiniz ?

Piyasada birsürü marka, her markanın binlerce notebook modeli vardır. Sen içindeki donanımı inceleyeceksin. Mesela A markasında aynı özellikler 2000 tl ise, B markasında 1000 tl olabiliyor. Ama bir diğer dikkat etmen özellikler ise notebook'un kasa malzemesi, şarj ve soğutucu özellikleridir. Bunlarda içindeki donanım kadar önemlidir.

Üniversitede hazırlıkta ben HP Compaq notebook aldım, 2 gb daha ram taktım halen kullanıyorum ama aynı yıl arkadaşımın aldığı Asus bilgisayar 2.sınıftayken malesef ısıdan kasası çatladı, 3.sınıftaykende tamamen iptal oldu.

Maddi imkanın varsa Apple Macbook derim. Macbook air modeli daha hafif, ince, kolay taşınabilirdir ama Macbook pro modelleri özellik olarak daha üstündür. Zaten onlara laptop demek aşağılamak olur :)

O kadar maddi imkanın yoksa Sony Vaio, Dell, Toshiba öneririm.

Ama şuna da dikkat etmende yarar var. Hep marka söyleyip duruyoruz ama her markanın çok kaliteli modeli olduğu gibi çok kalitesiz modelleri de mevcut. O yüzden marka model ilişkisine göre hareket etmeni öneririm.

Paran neye yetiyorsa onu all. İleride bilgi seviyen taleplerini belirleyecektir. A ve b ve c marka demek biraz işgüzarlık olur. Minimum 2 gb ram ve nvdia 8600 üzeri veya HD 4600 üzeri ekran kartlı , en az çift çekirdekli 2.6GHz veya üzeri herhangi bir laptop işinizi görür.
Şahsen ilk laptopum Sony vaio AR630E idi yandı(1200USD) şimdi ise Lenovo B560 (700TL) kullanıyorum.
Saygılar...

Piyasada birsürü marka, her markanın binlerce notebook modeli vardır. Sen içindeki donanımı inceleyeceksin. Mesela A markasında aynı özellikler 2000 tl ise, B markasında 1000 tl olabiliyor. Ama bir diğer dikkat etmen özellikler ise notebook'un kasa malzemesi, şarj ve soğutucu özellikleridir. Bunlarda içindeki donanım kadar önemlidir.

Üniversitede hazırlıkta ben HP Compaq notebook aldım, 2 gb daha ram taktım halen kullanıyorum ama aynı yıl arkadaşımın aldığı Asus bilgisayar 2.sınıftayken malesef ısıdan kasası çatladı, 3.sınıftaykende tamamen iptal oldu.

Maddi imkanın varsa Apple Macbook derim. Macbook air modeli daha hafif, ince, kolay taşınabilirdir ama Macbook pro modelleri özellik olarak daha üstündür. Zaten onlara laptop demek aşağılamak olur :)

O kadar maddi imkanın yoksa Sony Vaio, Dell, Toshiba öneririm.

Ama şuna da dikkat etmende yarar var. Hep marka söyleyip duruyoruz ama her markanın çok kaliteli modeli olduğu gibi çok kalitesiz modelleri de mevcut. O yüzden marka model ilişkisine göre hareket etmeni öneririm.

Teşekkür ederim bilgi için babama bıraktım bu işi oda bilgisayar mühendisi beni hiç yormasın alsın bişeyler :)

Asus ısıdan dolayı ço şikayet var ben 4 yılık asus kullaıcıyım sorun çıkarmadı ama üzerinde et pişiriyorum altında ilk günden beri soğutucusu var (büyük pervane) ama sorun ne biliyomusunuz termal macun çok az sürülmesinden kaynaklı ben arkadaşka temızledık macun sıktın şimdi soğutucusuz çalışıyo 1 yıldır inanmayacaksınız ama ısı yok HP lerdede ekran kartı veya ekrandan çok sorun çıkartıyo tavsıye etmem markalardan sadece 2 sini vriyorum Samsung ve asus

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri