Laptop Hoparlörünü Telefona Bağlamak İçin Yardım

JE66oo.jpg

Merhabalar Ben bir eski laptoptan söktüğüm bu hoparlörleri telefon için uyarlamak istedim jak girişine bağladığım zaman ses çok az geliyor ama bu hoparlör gerçekten çok iyi sesi var zaten eski laptobumdan sökmüştüm iyi ses çıkması lazımken çok az çıkıo sağdan soldan edindiğim bilgiye göre güç bağlamam lazım ve nasıl yapılcağını bilmiyorum pil ile felan diolar ama hiç bir sitede cevap bulamadım siz bi yardımcı olabilirmisiniz ? EDİT: He birde bilgisayara jak girişi ile bağladığımdada az ses geliyor :S

Merhaba,
Hoparlörden ses çıkışının iyi olması için ona uygun bir amplifikatöre ihtiyaç var. Cep telefonunuzun kulaklık çıkışını bir amplifikatör devresinin girişine, hoparlörü de amplifikatör devresinin çıkışına bağlarsanız ancak o şekilde yüksek ses çıkışı elde edebilirsiniz. Normalde hoparlörünüz laptop içindeki amplifikatör ünitesine bağlı olduğu için yüksek ses çıkışı alıyordunuz...

Peki abilerim bu amplifikatör yapabilirmyim kendim bi yerden parçalarını alıp yada direk küçük çaplı bir şekilde varmı taşınabilir bişi istiyorum 50 60 tl verip hoparlör almak istemiyorum hem kendi el yapımım olur satılıyorsa biyerede alim ama yok kendin yapman gerekio diosanız malzemeleri söyleyin alim şemasınıda gösterin yapim şimdiden ilginiz için teşekkür ederim :D

Çok saol abi de hani nerde bulabilirim sen devre elemanları satan bi yer demişinde peki elektrikçide yada nalburda bulabilirmiyim ? mesala ?

ya abi sen yazarmısın gerekli ne vardie bunlar isim vermemişler hani tam isimlerini versen ? işte 6 ohm die yazıo ona baktım internetten hoparlör resimleri çıkıo :S :S

Çok saol abi de hani nerde bulabilirim sen devre elemanları satan bi yer demişinde peki elektrikçide yada nalburda bulabilirmiyim ? mesala ?
Yukarıdaki adresten alıp şemaya bakarak evde kendin devre elemanlarını lehimleyeceksin. Her şey hazır geliyor. Kendin yapmaya kalksan da daha ucuza mal edemezsin.

Abim senin çok başını şişirdim ama ben ucuza mal etmek istiyorum lehim felan önemli deil parçaların isimlerini vede nerden bulacağımı yazarsan çooook sevinirim :D

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,592
Son üye
E.E.M.

Yeni konular

Geri