Laptop 1 dk çalışıp kendiliğinden kapanıyor.

Elime ekranı parçalanmış hatta kopmuş bir laptop geçti. Monitöre bağlayıp açmaya çalıştım. Güç tuşuna bastığımda 1 dakika kadar çalışıp kapanıyor. Ekrana görüntü gelmediği için ne olup bittiğini anlamıyorum.
Bir müddet kenara atıldığı için yarım saatten fazla şarja takıp bekledim. Aynısı oldu. Fişi çekip bataryayla denedim aynı. Bataryayı çıkarıp direkt fişe taktığımda da aynı. Nerede sorun olduğunu nasıl anlarım?

Ekli dosyalar

• FB_IMG_1482768340775.jpg
    FB_IMG_1482768340775.jpg
    308.7 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG_20161226_183548.jpg
    IMG_20161226_183548.jpg
    375.2 KB · Görüntüleme: 48
Fan çalışıyor mu bi kontrol et, hava giriş noktalarını temizle.

İçini açıp itinalı bir şekilde termal macunlarını yenileyip, kart üzerini incelemende fayda var ve ram ve hhd kontrolü yap

kapandığında tekrar acmak istersen tek seferde pc açılmıyor ise powersuply pc yi koruyor olabilir...

Merhaba Öncelikle yeni üyeyim bu konularda biraz bilgim var belki işinize yarayabilir.
Öncelikle bahsettiğiniz arıza hakkında düşündüklerimi söyleyeyim ki bendede aynı sekilde yatan birkac makina var ekranı parçalanan ürün darbe almış olacağından cihazda kart çatlağı olabilir cihaza bazı noktalardan baskı uygulayıp açmayı deneyebilirsiniz. Eğer açılırsa ne yazıkkı kalıcı bir çözümü yok baskı uyguladıgınız bölgeye o bölüme sürekli baskı uygulayacak bir parça koyup bir süre çalıştırabilirsiniz. Birde bu bahsettiğiniz arıza Hp dv6000 serisinde çok başıma geldi genellikle ekran kartı chip arızası çıkıyor umarım işinize yarar. bahsettiğim metodu ram işlemci vs parçalarını denedikden sonra uygulayabilirsiniz karta baskı uygulamak sağlam kartıda bozabilir :)

Ram e yoğunlaş. Problemin %90 ihtimalle ram de. CPU O kadar kısa sürede o kadar yüksek sıcaklığa ulaşmaz

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri