Lütfen Okuyun Yorumlarınıza Çok İhtiyacım Var !! :(

Ali Furkan

Üye
Selamın Aleyküm Hayırlı Akşamlar
1997'liyim Açık Ogretim Okuyorum Elektrik Elektronik bölümü Kalfalık Belgesi Alıcam Yakında
Bir Elektrikçinin yanında çalısıyorum Elektrikçi dediğim her işe bakıyor ev aletleri - beyaz eşya -Aydınlatma - Soğurma Elektrik/Elektronik işleri
Ben Çok Düşünen Bir insanın Bu yuzden İçimi Maf Eden Düşünceler Var İçimde Onun İçin Sizlerin Yardımına İhtiyacım Var Mevzuya Geçelim..
----------------------------------------------------
Çalıstıgım yerde Ustalarım Beni Çok sever dükkanın anahtarlarını verdiler güvenleri sonsuz çıkıs saatim neredeyse belli olmuyor işlerimiz yogun oluyor genellikle sabah 8:30 akşam 7:30-8 bazen gece 12-1 de oluyor
budurum benı maf etti sosyal yasantım neredeyse yok denecek kadar azaldı
elektrik/elektronik (Esnaflık konusunda) işine bakıyorum burda bir şeyler ogrensem bu meslege devam etsem rahatca aileme bakabilirmiyim bilmiyorum
kpss ye girmeyi düşünüyorum lise mezunu oldugumdan seçilme sansım yok denecek kadar az kafam çok karışık
bu yüzden siz büyüklerime danısmak istem bana yardımcı olursanız çok sevinirim...

Esnaflıkta mesai sonunu patron belirler, bu konuda yapabileceğin bir şey yok , belgeni aldıktan sonra rutin mesai saatleri olan fabrikalara, atölyelere ve küçük ölçekli işyerlerinde belki iş bulabilirsin , iş ve işçi bulma kurumunu da ihmal etme.

Esnaflıkta mesai sonunu patron belirler, bu konuda yapabileceğin bir şey yok , belgeni aldıktan sonra rutin mesai saatleri olan fabrikalara, atölyelere ve küçük ölçekli işyerlerinde belki iş bulabilirsin , iş ve işçi bulma kurumunu da ihmal etme.
Doğru soyluyorsunuz ben sizce ustamın yanında çalısmaya devam edip birşeyler ogrenerek hayatıma devammı etsem yoksa kpss ye girip sansımımı denesem veya sizin bi oneriniz varmı gelecekte olabilecek şeyleri düşünerek elektrik elektronik (esnaflık ) ileride nasıl olur gibisinden

Sıfırdan esnaflığa başlayıp piyasada tutunmak zor. Daha iyi bir işe başlamadan da mevcut işinizi asla bırakmayın. Kpss ye de çalışıp girin , çalışmazsanız boşuna para vermeyin sınav için.

fikirleriniz/önerileriniz için cok teşekkür ederim Kpss ye çalısmaya başlamıstım iki hafta once sonra kafamda bir sürü soru olunca iyice boşa almıstım herşeyi bir okulun rehberliğinden destek alıyorum kpss konusunda esnaflık konususundada ustamın yanında calısmaya devam etsem evlenince tas çatlasın 1500 tl vericek büyük ihtimal buda aileme bana yetmiyeceğini düşünüyorum çalısıp birsüre sonra fabrika gibi bir yere geçerim diğede düşünmüyorum değil kpss ye girmem lazım muhakkak en azından sansımı denemiş olurum..

Hazirlanip kpss yi mutlaka deneyin. Ama bir yandan da hem isinizi hem esnafligi ogrenmeye calisin. Bir yandan da is yaptiginizbyerlerde cevre edinin. Bir iki gun icnde yazdigim yorumlari incelerseniz yine boyle is kurmak isteyen birine uzun bir yazi yazmistim benzer sekilde.
Hem tahsilinizi arttirin bir yandan hem memurluga hazirlanin hem de isinizi daha iyinogrenmeue calisin. Malesef hayat sartlari bunu gerektiriyor

Hazirlanip kpss yi mutlaka deneyin. Ama bir yandan da hem isinizi hem esnafligi ogrenmeye calisin. Bir yandan da is yaptiginizbyerlerde cevre edinin. Bir iki gun icnde yazdigim yorumlari incelerseniz yine boyle is kurmak isteyen birine uzun bir yazi yazmistim benzer sekilde.
Hem tahsilinizi arttirin bir yandan hem memurluga hazirlanin hem de isinizi daha iyinogrenmeue calisin. Malesef hayat sartlari bunu gerektiriyor
Doğru Söylüyorsunuz.. Öneriniz için teşekkür ederim benım de suan yapacagım bu olacak sanırım sizce memurluk kazanamadım ustamın yanında çalısmaya devam ettim veya ordan ayrıldım fabrikaya devam ettim oradn alıcam maas taş catlasın 1200-1600 olur buyuk ihtimal ileride aileme bakmaya yetermi kendimize ait evimiz var

Doğru Söylüyorsunuz.. Öneriniz için teşekkür ederim benım de suan yapacagım bu olacak sanırım sizce memurluk kazanamadım ustamın yanında çalısmaya devam ettim veya ordan ayrıldım fabrikaya devam ettim oradn alıcam maas taş catlasın 1200-1600 olur buyuk ihtimal ileride aileme bakmaya yetermi kendimize ait evimiz var
Maasinizn ne kadar olacagi kendinizi mesleki anlamda ve diploma olarak me kdar gelistirdiginize yukselttiginize bagli. Maasin yetip yetmeyecegi de ihtiyaçlarınıza ve masraflariniza bagli. Bunlar goreceli kavramlar olduğu icn gelcek tum yanitlar yaniltici olur kanimca

Doğru Söylüyorsunuz Bu Zamandan Sonra esnaflıktan ve kpss den Başka Sansım Oldugunu Zannetmiyorum Zaten Hayırlısı Ne İse O Olsun Demekten Başka Çarem Kalmıyor Azimle Çalısmaya Devam Ozmn Gecenin Bu Saatinde Bana Zaman Ayırdıgınız İçin Teşekkür Ederim

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri