Kurumsal bir kağıt üretim fabrikasında bakım mühendisi olarak görüşmeye çağırıldım.

Fakat internette ve bütün forumlarda Bakım mühendisliğinin zorluklarından, pişmanlıklarından söz edilmiş. Ama kağıt fabrikasıyla ilgili hiç bir veri bulamadım. Sizce görüşmeye gitmeli miyim, yoksa anlatılanlar gibi tatilsiz, bol mesaili, gecesi gündüzü olmayan bir iş mi beni bekliyor ?

kağıt sanayide bakım mühendisliği yapmıştım çok kısa bir siüre.

orman endüstrisi,otomotiv,cam,maden vs. bakım mühendisliği her yerde 3 aşağı 5 yukarı aynıdır.

şunu unutma ki ismi büyük olan her yer kurumsal olmuyor.şu an belki de 75 milyonun ismini bildiği bir firmadayım ve bakımcıyım. ama kurumsallık anlayışı olmadığı için v bakımcı olduğum için çok farklı bir iş hayatım var.

senin tabir ettiğin gibi tatilsiz, bol mesaili , bol stresli , bol yorucu , gecesi gündüzü olmayayn bir iş hayatı.bazen insan olduğumu bile unutuyorum.

ama tüm bunlar bir tarafa bakımcılık çok spesifiktir.öğretici , kafa yorucu , araştırmacı olursun.hatta bu yönler sadece iş hayatına değil karakterine bile yansır.

denemeni tavsiye ederim ama yukarıdaki durumlar sana hitap etmiyorsa hiç o işe girme .

Kağıt fabrikası, elektrik, makina, kimya mü-
hendisleri için, ünivetsite ! üstü bir eğitimdir.
Zor fakat zevkli bir daldır.Kendinize güveni-
yorsanız ! tavsiye ederim.27 yıllık kağıtçı !
olarak tavsiye ederim.

Evet,gece gündüz non stop.Kendinize güve-
niniz varsa,devam.

kağıt sanayide bakım mühendisliği yapmıştım çok kısa bir siüre.

orman endüstrisi,otomotiv,cam,maden vs. bakım mühendisliği her yerde 3 aşağı 5 yukarı aynıdır.

şunu unutma ki ismi büyük olan her yer kurumsal olmuyor.şu an belki de 75 milyonun ismini bildiği bir firmadayım ve bakımcıyım. ama kurumsallık anlayışı olmadığı için v bakımcı olduğum için çok farklı bir iş hayatım var.

senin tabir ettiğin gibi tatilsiz, bol mesaili , bol stresli , bol yorucu , gecesi gündüzü olmayayn bir iş hayatı.bazen insan olduğumu bile unutuyorum.

ama tüm bunlar bir tarafa bakımcılık çok spesifiktir.öğretici , kafa yorucu , araştırmacı olursun.hatta bu yönler sadece iş hayatına değil karakterine bile yansır.

denemeni tavsiye ederim ama yukarıdaki durumlar sana hitap etmiyorsa hiç o işe girme .
Ben 1 yıllık mühendisim. 'Bu tempoyu kaldırabilirim' demek kolay. Ama işin içine girince işler değişebilir. Vallahi kafam çok karışık. Hiç bu işe bulaşma diyen kişi sayısı da azımsanmayacak kadar çok. Sizce bir süre daha başka firmalardan görüşme mi bekliyim yoksa burayı ciddi ciddi düşünüyim mi ?

27 yıl çalıştım.Mühendisliğin ermeyda-
nıdır. Kendinize güveniyorsanız,baş-
ka yerde 30 yılda öğreneceğizi, 2-3 yılda! öğrenir,şartları ! ondan sonra siz
koyarsanız.

Son düzenleme:
aynı konuyu 3 4 başlık altında açman daha çok cevap alacaksın anlamına gelmez diğer konularla bunu birleştiriyorum buradan devam edin

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,934
Son üye
peldayilmaz

Yeni konular

Geri