Kumanda Sevenlere Kumanda Sorusu

Sevgili Arkadaşım bu tırafik ışıklarını andırıyor

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
hidrfor sıralama rölesi ile yapabilirsin flatörün her kapamasında farkılı pompa çalışacaktır

sorunun ana teması su
suyun her yukselısınde sırayla ayrı pompalar bosaltım yapıcak
bu devre sık devreye gıren pompalarda kullanılabılır
dahada ozetleyecek olursak su yukseldı bosaltımı bırıncı pompa yaptı ve durdu
su tekrar yukseldı busefer ıkıncı pompa bosaltımı yaptı
ve durdu

tekrar doldugunda ise ücüncü pompa depoyu bosalttı ve durdu

dıger bosaltıma bırıncı pompadan gene baslandı

bu işi tek butonla ardısık 3 motoru calıstırmaya yarayan bı devre var onunla yapabılırız

4 kontaktor ile tasarlanmıs bır devre son kontaktor ise reset gorevı goruyor
bu devreyı forumumuzda da bulabılırsınız

Abilerim bize üniden bole bi ödev verdiler bu sorunun kumanda ve güç devresini çizip buraya atabilecek biri varmı ya varsa çok memnun kalıcam .
Yaparsanız şimdiden teşekküler.
UUU.jpg

klasik kumanda ıle zor ve masraflı aynı paraya plc ıle yapılır onun ıcınde 3 cıkıs bır yukarı sayıcı tek samandıra yeterli

arkadaslar bu konuyla ilgisi yok ama benim bir sorum olacak.Bu konu hakkinda fikirleri olan varsa lutfen cevap verirmisiniz?

Wago 750-841 plc ile abb touch paneli haberleştirdim. Fakat enerji gidip geldiğinde ekrandaki değerler ilk haline gelmiyor. Bu konuda yardımcı olurmusunuz? teşekkür ederim.
hafıza kaybı var sanırım bu cihazın beyin pili olması gerekli bitmişte olabilir öncelikle bunu kontrol edin
%100 emin değilim vago yardımcı elemandır ana beyin abb ekran olması gerek değilmi ?yani plc dediğiniz olay abb ekranda olması gerek abb cihazına iyi bir bakın hafızada tutamama olayı var yani.

arkadaslar bu konuyla ilgisi yok ama benim bir sorum olacak.Bu konu hakkinda fikirleri olan varsa lutfen cevap verirmisiniz?

Wago 750-841 plc ile abb touch paneli haberleştirdim. Fakat enerji gidip geldiğinde ekrandaki değerler ilk haline gelmiyor. Bu konuda yardımcı olurmusunuz? teşekkür ederim.
Plc nin kalıcı hafıza degerleri vardır. Onları kullanırsan düzelir.

2011 den beri daha yapılmamışmı bu devre:(

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri