Kumanda Problemi

doğru çizebilmek için söz konusu sensörü görmek, en azından özelliklerini, bacak yapısını bilmek gerekir.
Pedala basinca motor calisacak sensor n.o konumuna gelince frenleme devreye giriyor sensor nc konumuna geciyor calisma sekli bu.
Sikinti surda pedala bir kere basti calisti durdu pedala basili tutarsa tekrar calismayacak pedali birakip tekrar basacak

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Aydınlatma tesısatlarında kullanılan, "darbe akım anahtarını" deneyin. Bır kere pedala basınca,ilk basışda, enerji verir. Ayagınızı kaldırıp tekrar basana kadar aynı konumda kalır.

pres.png

starta basınca kısa süre çalışır ve durur. tekrar başlatmak için start butonu bırakılıp tekrar basılmalıdır.

k1 ın acık kontağından sensör ün çıkış ucunu geçirdim bolubeyi devre tamam gibi gözüküyor.

pres.png

starta basınca kısa süre çalışır ve durur. tekrar başlatmak için start butonu bırakılıp tekrar basılmalıdır.
Yalnız bır durum var .Sensörun pedala basmadan pozızyonu n.c yani çıkış veriyor n.o konumuna geçince firenleme kontaktörünü çektiriyor.

doğru çizebilmek için söz konusu sensörü görmek, en azından özelliklerini, bacak yapısını bilmek gerekir.
diye yazmıştım. benden bu kadar. kullandığınız makine ve malzemelerin özellikle sensörün yapısını bilmeden görmeden boşuna zaman heba etmiş oluyoruz. kolay gele.

diye yazmıştım. benden bu kadar. kullandığınız makine ve malzemelerin özellikle sensörün yapısını bilmeden görmeden boşuna zaman heba etmiş oluyoruz. kolay gele.
örnek kumanda devrenizi değiştirdim devreyi çalıştırdım teşekkür ederim

Sensor devrede seri ise ve NK kontakli ise pedaldan sonra seri baglayabilirsin.

mrb selamun aleykum arkadaşlar benim bir problemim var.
bir start bir stop buton 2 sensor 2 valfe bağlı pistonum var starta bastığımda pistonun biri ileri bir geri giderken a sensörünü görünce ileri giden geri geri giden ileri gidecek b sensörünü görünce tekrar konum değiştirecek bunu sonsuz döngüde yapacak taki stop a basana kadar acilllll yardım bunun kumanda devresi lazımmm.

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri