Kumanda Devresi Yardım

seraya

Üye
elimdeki malzemeler
*-3 jag butonu
*-3 sinyal lambası
*-1 adet siren

sadece bu malzemeler kullanılarak

1.butona bastığımızda 1.sinyal lambası yanacak ve siren çalacak

2.butona bastığımızda 2.sinyal lambası yanacak ve siren çalacak

3.butona bastığımızda 3.sinyal lambası yanacak ve siren çalacak

başka hiçbir malzeme kullanılmayacak...

ben yapamadım uğraştım ama sizlerinde yardımı olur diye düşündüm. şimdiden teşekkürler.

sayın seraya fazı butonlar üzerinden her biri ayrı olacak şekilde sinyal lambalarının girişlerine gir. sinyal lambasının çıkışlarınıda sirenin giriş ucunda topla sirenin çıkış ucunada nötr ver. kolay gelsin

teşekkürler
ama dediğiniz gibi yaptım lambalar yandı ama siren çalmadı şema olarak gönderirseniz sevinirim saygılar...

sireni faza direk baglayınız çıkışını da nötre verin bide böle deneyin

HEMEN DENİYORUM TEŞEKKÜRLER :D

bu resimdeki gibi yapılırsa sirenin sesi az çıkabilir bence ..sirenin faz ucu lambaların girişlerinden alınırsa daha sağlıklı olur bence..

lambaların faz ucundan alınırsa bütün lambalar yanar siren hepsine bağlı olacağından

erdal bey dogru soyluyor sırenın faz ucu lambadan alınırsa daha ıyı ses elde edersınız

bence mantık hatası yapıyosunuz yada ben şekli oluşturamadım sizin demek istediğiniz sireni paralel bağlamak değilmi?
her butonda sirençalması için her lambaya paralel olması lazım bir butona basınca bu yüzden bütün lambalar yanmazmı?

BU İŞ JOG BUTONU KULLANILARAK YAPILIYORMUŞ BU YAZILANLARI DENEDİM SONUÇ ALAMADIM :d DEVRE ÇALIŞMIYOR YADA KISIK SES ÇIKIYOR VEYAHUT LAMBALARIN HEPSİ YANIYOR..

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri