Kuka, Motoman, Abb robotlar hangi gerilimle çalışır?

Türkiye'ye bütün robotlar ithal mi geliyor yoksa parça parça getirilip toplatılıyor mu?

Türkiye'de daha uygun fiyata ve aynı teknolojik kaliteyle robot yaptırabileceğim bir yer var mı? İtme ve döndürme kuvveti olarak motorlarda kullanılan redüktörlerden mi yoksa hidrolik sistemler mi kullanılıyor.

Bütün robotlar yurt dışından ithal ediliyor. Aynı kalitede bir robot yaptırmaya kalkarsanız ortalama 3 katı daha pahalıya gelir ve mekaniksel anlamda asla aynısı olmaz. Yani zarar bir yatırım olur. İtme kuvveti yok sadece döndürme kuvveti. Tamamen özel olarak tasarlanmış robot redüktörleri ve servo motorlar kullanılıyor.

97 model krc1 volkswagen robotu isini görür 3 fazi bagla gec 15000 euro ya rahat bulunur 3 eksen calismis iyi olur

15.000 € ya 2004 model alırsınız. Bu paraya 97 model ve VW robot alırsanız kazıklanmış olursunuz. Ayrıca robot keşke 3 fazı bağlayıp geçilebilseydi. Güzel bir hayal.

1Kva kaç Watt eder

KVA*0,85

Sayın Fluke

Teşekkür ederim.

Peki bu robotları alaylı olarak öğrenebileceğim bir yer biliyor musunuz?

Bunun için profesyonel eğitim almanız gerekir. Eğitim tek başına yeterli değildir. Aynı zamanda bu işe meraklı olmanız gerekir, elinizin altında kurcalayabileceğiniz bir makine olması gerekir vs vs. Bana ulaşırsanız eğitimlerle ilgili bilgi verebilirim.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri