KTP600 ZAMAN GİRİŞİ

Merhaba arkadaslar elimde ktp600 panelim var s71200 ile haberleşiyorum bir zaman girmek istiyorum ekrana 10 yazdıgımda 10 saniye sonra cıkıs vermesini istiyorum bunun için panelde nasıl ayar yapmalıyım ekrana 10.000 yazarsam 10 saniye olarak çalısıyor fakat ben 10 yazmak istiyorum anlatabilmişimdir umarım tsk ederim şimdiden....

Son düzenleme:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
yazdığın değeri ms cinsinden algıladığından bu şekilde oluyor, eğer timer i sn cinsinden ayarlıyamıyorsan en pratik yolu plc program içerisine ekrandan girdiğin değeri bir hafıza alanına taşı bu alana aldığın değeri 1000 ile çarpma işlemi uygula sonucu başka bir M alanına taşıyıp timer PT değerini son taşıdın alandan almasını sağla...

kolay gelsin...

OZURUL bey tsk ederim fakat bu ekrandan zannedersem ayarlanıyor fakat ben bilmiyorum tabii dediğinz gibide oluyor programı uzatmış oluyoruz sadece panelde ayarı olmalı sayının katsayıya cevrilmesi gibi!!!

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri