KPSS

arkadaşlar ben elektrik elektronik mühendisliği okuyorum ve ben bu sene kpss ye gireceğim.ama şöyle bir durum var ;kpss hakkında bilgim yok.Dolayısıyla hangi derslere çalışacağımdan da bilgim yok. devletin hangi yerlerinde(kurumlarında) çalışmak avantajlıdır.Ortalama kaç puan almak gerekir. Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sorduğun soru oldukça kapsamlı bir soru...
En yakın kpss 2012 temmuz ayında yapılacaktır.
Cumartesi sabahı oturumuna girmek yeterli olacaktır.
Mesleğin ile alakalı kurumlarda çalışmak yükselmen için avantajdır (teiaş, eüaş, vb.)
Atanabilmek için puanın minumum 88 lerde olması gerekir.90 puan civarı diyebiliriz.
www.memurlar.net te forum kısmında sınava hazırlanan meslektaşlarından görüş alış verişi yapabilirsin.

Genel kültür ve Genel yetenek olarak testlere tabi tutulucaksınız. Elektrik elektronik mühendisliği için bence en az 90 almak gerekir.(85 ile falan son atamalarda atananlar vardır) ama Batıda ve iyi bir şehirde ve bir an önce atama istiyorsanız 90 ve üzeri şart. Bende eem ciyim. Kurum olarak teiaş, eüaş gibi mesleğinle alakalı kurumlar olabilir.

artık puanlar düştü çünkü elektrik müh. tercih ettikleri yerleride edebiliyoruz herkez kpss hücüm etsin :)

2010 1. atama taban puanı.

kod - kontenjan - en küçük puan- en yüksek puan - kurum adı - kadro ünvanı sırasıyla

3026471 - 17 - 91,609 - 96,449 - TEİAŞ - mühendis (ankara merkez)

ve daha bir sürü örnek....

eem için 4611 idi. em için 4610 idi ve 4610 kaldırılarak 4611 tek kaldı. yani hem em hemde eem 4611 tercih ediliyor. ve puanlarda pek düşmüş değil bence :)

Dur oğlum, çalış biraz özelde hayatı öğren, o sırada bende kapağı atayım, kapiş :)

valla bende bilmiyordum sayende öğrendim üstad...üstadlar sağ olun...gerçi ben dgs sonucunu bekliyorum şu aralar...

Hemen devlete girmeyin ne biçim mühendissiniz bakıyım siz. İş bilmez tembel tenekeler, devlete yatmaya 3 kuruş maaşla geçinmeye çalışın, ilerde bu maaşlarla nasıl geçinceksiniz ha!!

Bu arada 4611 en son kaçla kapatır :)

kızmayın böyle tipler ortalarda çokca var, :D

arkadaşlar ben elektrik elektronik mühendisliği okuyorum ve ben bu sene kpss ye gireceğim.ama şöyle bir durum var ;kpss hakkında bilgim yok.Dolayısıyla hangi derslere çalışacağımdan da bilgim yok. devletin hangi yerlerinde(kurumlarında) çalışmak avantajlıdır.Ortalama kaç puan almak gerekir. Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
Bir kere sen bu sene değil 2012 de kpss ye gireceksin ve bence sen oldukça geç kalmışsın bu soruyu sormak için

meraba bende endüstri mühendisiyim mezun olalı 6 ay oldu işe başlayalıda 4-5 ay oldu. özel sektörde çalışıyorum ama memnun olduğum söylenemez çalışma şartları çok ağır.şuan evli ve çocuklu olmamama rağmen bu kadar zorluk çekiyosam ilerde bu özel sektör hiç çekilmez heralde. benimde aklımda hiç devlet yoktu ama bugün arkadaşlar anlatınca çok mantıklı geldi hemen araştırmalara başladım ama puanları görünce bende biraz korkmaya başladım yani şuandan itibaren çalışmaya başlasam o kadar puan yapabilirmiyim bilemiyorum :/

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri