KPSS Ortaöğretim (KPSSP94 69.54 )

hlyahkan

Paylaşımcı üye
KPSS puanım 69.54 elektrik elektronik mezunuyum sizce nasıl puan :D

sınavda mideme kramp girdiği için erken çıkmak zorunda kaldım puanımda bu oldu bu puanlada bir yere memur olarak girebilmem için derin bi uykuya yatmam gerekiyor sanırım anca rüyamda görürüm hesabı :D

Bölüme göre değişir ama genel olarak rüya konusunda katılıyorum :)

:D zaten biyomedikal okuyorum bu sene son senem bi kaç sene özel sektörde çalışıp ufak çaplı bi teknik servis açmayı düşünüyorum şuanda, ilerde ne olur bilemiyorum

benim anlamadığım şu mesela ben elektronikten anlıyorum ama kpss den 90 95 puan alan anlamıyor bu adamın teknik bilgisi daha önemli değilmi ? mesleğe yönelik sorular olsa daha iyi bence hatta uygulamalı olsun bilen yapsın işi :) her matematik bilen anlamaz işten

90 95 puan alanın bir meslekten anlamasına gerek yok ondaki genel kültür ve genel yetenek fazlasıyla ilerlemesi için yeterli işe bir girerse nasıl olsa birileri ona anlatır işin nasıl yapıldığını yani benim memurum işini bilir.

4 sene okumuş anlamamış işe girincemi anlayacak ayrıca sen diyosunki bilen boş gezsin sermayesi yoksa iş kuramasın amelelik yapsın memurluğu matematik Türkçe bilen yapsın benim memleketime işi bilen değil konuşmasını bilen adam lazım amiri şunu yap dediğinde yapamasın ağzı iyi konuşsun işi başkasına yaptırsın olur oda olur.

ben öyle demiyorum gerçekte olanı söylüyorum emekçi herzaman ezilmeye mahkum dünyanın düzeni böyle ben senelerce okul okudum senelerce fabrikalarda kendimi yedim ama benden çok sonra gelen ilkokul mezunu patronun akrabası hem benim üstüme geldi hemde benden fazla maaşla işe başladı

Ha torpil diyosun :) torpil çok güzel birşey ya ilkokul mezun olmak yetiyor kendini parçalamaya gerek yok bizim gibi garibanlar uğraşsın dursun hak yemek onlar için çok kolay ..dediğin gibi patronun akrabası senden sonra geliyor senden daha fazla maaşa senin eminim kaç gece uykun kaçtı zoruna gitti hakkın yendi .. valla elin gavuru hak hukuk işini bizden daha iyi biliyor ben görmedimki işçinin hakkını yiyen bi alman :)

hlyahkan senden iyi ticaret elemanı olur. Sen aç dükkanını hertürlü işletirsin olmadı bakkal dükkanı açar işleri götürürsün. Kendini teknik meslek için çok zorlama ticarete yönel.

:D ticaretmi hiç anlamam ticaretten elektrik elektronik ayrılmaz parçam amacım memur olmak değil zaten biyomedikal üzerine teknik servis açmak bi kaç sene teknik serviste çalıştıktan sonra düşnüyorum bu işi yaşadığım yerde baya aranan elemanım ama biyomedikalde geliştirmek istiyorum kendimi, farklı dallardada gelişmeliyim... radyoloji benim işim ;)

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri