KPSS-2012/1 Tercih Kılavuzu

ikayserili

Profesyonel Üye
selam arkadaşlar

kılavuzu inceledim biraz. ilk defa bu işe kalkışıyorum bu yüzden size bir sorum var:

ben önlisans mezunuyum.
ben sadece : TABLO-2. ÖN LİSANS MEZUNLARININ TERCİHLERİ ARASINDA GÖSTEREBİLECEĞİ KADROLAR VE POZİSYONLAR (KPSS-2012/1)
bu tablodan mı seçeceğim ?

yoksa TABLO-1. ORTAÖĞRETİM MEZUNLARININ TERCİHLERİ ARASINDA GÖSTEREBİLECEĞİ KADROLAR VE POZİSYONLAR (KPSS-2012/1)
bu tablodan da seçebiliyormuyuz ?

Selam Kayserili
Bende düşünüyorum ancak bizim bölümümüzde kadro ihtiyacı olmadığı için vhmi gibi mesleksiz düşük seviyede tercihler yapabiliyoruz.
Ön lisans mezunu olduğumuz için ön lisans düzeyinde tercih yapabiliyoruz ancak aradaki fark yok denilecek kadar azmış.

önlisans olduğumuz için önlisanstan başka tercih yapamıyorsak o zaman paso bilgisayar işletmenliği seçeceğiz gibi gözüküyor.
onu da herkes seçince artık sayısal loto gibi ya çıkarsa mı diyeceğiz ?

Bilgisayar işletmenliği için 100 üzerinden en az 90 gibi bir derece gerekiyordu.
Eğer lise diplamana göre meslekler var ise Elektrik teknisyeni gibi kadrolar oluyorsa lise mezunu olarak başvurabilirsin.

sayın kabiliyet son mesajınızla beni acaba seçebiliyormuyuz diye düşündürdün ? (ilk mesajında olmaz anlamıştım)

benim meslek lisesi elektronik'de ondan soruyorum. birazda tablo 1'den yazabilirmiyim diye aklıma takıldı

Bununla ilgili internette çok tartışma var olur diyenlerde var olmaz diyenler var.
Ön lisans diplomasıyla tablo 1'den seçim yapamazsın.
Lise mezuniyet belgesiyle lise mezunu olarak daha önceleri yerleşen olmuş ancak şimdiki durumları kesin bilmiyorum.
Doğrudan tercih yapamıyoruz ancak dediğim gibi önceki yıllarda lise mezuniyet belgesiyle memur olanlar olmuş.
Seni yanıltmış olmayayım tam araştırma yapmadan tercih yapma.

selam arkadaşlar

kılavuzu inceledim biraz. ilk defa bu işe kalkışıyorum bu yüzden size bir sorum var:

ben önlisans mezunuyum.
ben sadece : TABLO-2. ÖN LİSANS MEZUNLARININ TERCİHLERİ ARASINDA GÖSTEREBİLECEĞİ KADROLAR VE POZİSYONLAR (KPSS-2012/1)
bu tablodan mı seçeceğim ?

yoksa TABLO-1. ORTAÖĞRETİM MEZUNLARININ TERCİHLERİ ARASINDA GÖSTEREBİLECEĞİ KADROLAR VE POZİSYONLAR (KPSS-2012/1)
bu tablodan da seçebiliyormuyuz ?
Sınava hangi düzeyde girmişsen o düzeyde tercih yapmalısın.Diğer durumların kabul edileceğini sanmam işi riske atma derim.

Sayın ikayserili TABLO-2. ÖN LİSANS MEZUNLARININ TERCİHLERİ ARASINDA GÖSTEREBİLECEĞİ KADROLAR VE POZİSYONLAR kısmında zaten açıkça önlisans mezunlarının seçebileceği kadroların sadece bunlar olduğu yazıyor. Lise diplomasını üniversiteye girerken üniversiteye teslim ediyoruz. Yani şu anda lise diploması elinizde olmadığına göre ortaöğretim mezunlarının tercihleri arasında gösterebileceği kadrolardan seçim yapamazsınız. Böyle birşey olsa atanmayı bekleyen öğretmen sorunu kalmazdı. Hepsi düşük memurluk kadrolarına atanır sonra da öğretmenlik diplomalarını gösterir MEB'e atanırdı.

Ben de zamanında kpss'ye girmiştim ve kendi bölümümle ilgili sadece 2 tane açık vardı. O iki açık da taşradaydı. Tabi doğal olarak yerleşemedim. Siz şimdi Tablo-2'den mümkün olduğu kadar fazla seçim yapıp hayırlısını dileyin.

Şunu kesin söyliyim sen önlisans düzeyinde sınava girmişsin ve önlisans olarak tercih yapacaksın eğer sınava ortaöğretim olarak girseydin ortaöğretim tercihlerini yapabilirdin yani osym deki öğrenim bilgilerin önlisans olarak geçiyor oyüzden tercihini önlisans harici yapamazsın.Kısmet neyse ona kanaat et hayırlısı olsun.

ben de kendi düzeyimde yapmak istiyorum fakat yok
mesleğimle ilgili çalışmak istiyorum aslında o yüzden lise düzeyinde seçersem belki mesleğimi yaparım diye düşündüm.

sayın aksi lise diplomam şu an elimde :) sizinkini vermediler galiba.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri