konveyor için motor seçimi

Merhaba arkadaşlar, bitirme projemde şişe doldurma otomasyonu yapacağım, fakat konveyor için motor seçimi konusunda kararsız kaldım. Konveyor üzerinde max. ağırlık 4 kg olacak. Bunun için hangi motor çeşitlerini kullanabilirim?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhaba arkadaşlar, bitirme projemde şişe doldurma otomasyonu yapacağım, fakat konveyor için motor seçimi konusunda kararsız kaldım. Konveyor üzerinde max. ağırlık 4 kg olacak. Bunun için hangi motor çeşitlerini kullanabilirim?

gözde hanım konu hakkında bilgi sahibi olmama rağmen yardımcı olacak arkadaşlar sizden hattın tahmini uzunluğunu bandın hızı gibi motor seçimini etkileyebilecek veriler isteyeceklerdir biliyorsanız şimdiden paylaşın derim tabi bu benim fikrim belkide gerek yoktur

bandın uzunluğu 1.5 m genişliği ise 20-25 cm olacak ve şişe doldurma otomasyonu olduğu için bant yavaş ilerleyecektir.

Burada bandin agirligi da bir parametredir.yavas donecek demissiniz reduktor kullanacaksiniz muhtemelen bu da bir guc kaybi demektir.

Uzun zamandir motor nasil secilir diye arastirma yapmakla beraber tatmin edici bir sonuc elde edemedim

Foruma konu da acmistim tartisalim diye ama netice elde edemedim

Motor secimini elektrikciler mi mekanikciler mi yapior o bile net degil.mekanikciler ne alaka demeyin motor secimleri genelde guc degil tork uzerinden yapilan hesaplarla seciliyormus.bu nedenle makina muhendislerinin yaptigini soyleyenler oldu

Sew gamak volt gibi motor ureten firmalari arayip kuracaginiz sisteme en uygun motorun hangisi oldugunu sorabilir hatta motor nasil secilir sorusunuz cevabini ogrenip bizi de aydinlatabilirsiniz

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri