Konveyör

Konveyorun malzeme giriş yerine 1 sensor koymak istiyorum bu sensor 2 dk malzeme gecisi gormedigi zaman konveyor banti duracak ve malzeme gordugu zaman calisacak nasil yapabilirim

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
sensörün nc kontağı ile bir zaman rölesi besle ayarınını istediğin zamana ayarla zaman rölesinin gecikmeli açan kontaığınıda konveyör kontaktörünün bobinine bağla(stop butonuna seri olarak) röle zaman dolunca çeker ve bant durur.zaten sensör malı gördüğü müddetçe çıkış vermez ve zaman rölesi sayamaz.

Konveyorun malzeme giriş yerine 1 sensor koymak istiyorum bu sensor 2 dk malzeme gecisi gormedigi zaman konveyor banti duracak ve malzeme gordugu zaman calisacak nasil yapabilirim
dediğiniz sistem plc,akıllı röleler ve pic tarzı cihazlarla yapılabilir ancak!Pic tarzı cihazlarda ayrıca devrede lazım bu nedenle en ucuz yol akıllı röle(logo da denir)ile olur diye düşünüyorum.Zaman rölesi ile sisteme start verdiniz ve zaman rölesi çekti 2 dk.çalışacak ve kendini kapatacak tekrar start vermeniz gerekecek sensör aracılığıyla sürekli ürün girişi olsa dahi zaman rölesi konveyörü sürekli olarak ayarlı olduğu zaman içinde çalıştıracak ürün girişine bakmayacaktır!

bu devre uygun olacaktır.starta bastığınızda sistem enerji rölesi mühürlenecek ve motor devreye girecektir.tabi ilk etapta timer da devreye girer.eğer sensör algılama yaparsa timer devreden çıkar.motor çalışmaya devam eder.eğer sensör algılamazsa timer ın süresi dolduğunda motor devreden çıkar.eğer tekrar sensör algılarsa timer devreden çıkar ve motor çalışmaya tekrar başlar

Ekli dosyalar

• DENEME.JPG
    DENEME.JPG
    35.8 KB · Görüntüleme: 37
İki zaman rolesi 1 yardimci role ile buna benzer birşey yapmistim. Saygilar

Düşmede gecikmeli yani ters zaman rolesi kullanılabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,906
Son üye
maniacrelax

Yeni konular

Geri