konveyör bant projesi hk.

d.duyar

Üye
mrb ben lısede otomatık kumanda bolumu okudum unıversıtede de end.elektrnık okuyorum
bır projem war we hala arastırma yapıyorumm
projem: kısaca ;
konveyor banttan gecen parcaları agırlıklarına gore ayırma 200 gramı bır yere 200 gramın ustunu we altını baska bır tarafa konveyor banttan atıcak bır proje yapıyrum bu pıyasada satılan dıjıtal tartılardan alsam onun ıcındekı agırlık sensorunu kullansam bundan cıkıs alabılırmıyım we nasıl alabılırım _?_
we pıyasada bunun ıcın fazla pahalı olmuyan hazır cıkıs werıp motoru surebılcegım agırlık sensoru warmı _?_
sımdıden tesekkurler...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Set point kontak çıkışlı indikatörler var. Mühim olan senin işini görecek loadcell tartım hücresi bulman. Baykon firması ile veya benzer firmalar görüşebilirsin. Hazır çözümleri olabilir.

evet loadcellerle bandı askıya alacaksın veya bandın altına loadcell koyacaksın o senin mekanik sistemin uygunluguna göre degişir.daha sonra bir agırlık ölçen indikatör alıp set noktalarına çıkış vermesi gereken agırlıkları girip kontak çıkışlarından ise ne kontrol edeceksen onu kontrol edeceksin.elimko esit baykon vs... bu firmalarda indikatör bulabilirsin.

cas ta yardımcı olur

arkadaşım telemeqanik agırlık sensörleri var bizim fabrikada senin dedigin olayın aynısı yapıyor... gramajına göre malı kefeler dolduruyoo ...
d.duyar ' Alıntı:
mrb ben lısede otomatık kumanda bolumu okudum unıversıtede de end.elektrnık okuyorum
bır projem war we hala arastırma yapıyorumm
projem: kısaca ;
konveyor banttan gecen parcaları agırlıklarına gore ayırma 200 gramı bır yere 200 gramın ustunu we altını baska bır tarafa konveyor banttan atıcak bır proje yapıyrum bu pıyasada satılan dıjıtal tartılardan alsam onun ıcındekı agırlık sensorunu kullansam bundan cıkıs alabılırmıyım we nasıl alabılırım _?_
we pıyasada bunun ıcın fazla pahalı olmuyan hazır cıkıs werıp motoru surebılcegım agırlık sensoru warmı _?_
sımdıden tesekkurler...

*"Bakarmısınız, Yardım, Bakmayan kalmasın, Lütfen Yardım" gibi başlıklarla konu açmak yasaktır. Başlık bir konunun özeti niteliğinde olmak zorundadır. Lütfen konu açarken başlık seçmeye dikkat ediniz. konu başlığı düzenlenmiştir...
düzenleyen:volcanoos

slm arkadaşım gramına göre ayırma işleminin mantığını anlatabilirmisin peki bu bir bantın üzerindeki ağırlıklardan bahsediyoruz dimi sizin fab sistemi anlatabilirmisin

işine yarar umarım!kolay gelsın

Ekli dosyalar

• counter46ex.rar
    25.2 KB · Görüntüleme: 7
Bu tasarladığınız konveyörleri 3 boyutlu olarak nasıl simüle ediyorsunuz?Catia da oluyormuş sanırım,bilen varsa paylaşırsa memnun olurum.

Konveyöre haraket verme konusu solid programınla çözmüştük bunu media palayer atıp teklif olşturuyoruz..aynı zamanda da sanal olarak gördüğünden de oluçabilecek bir hata önlemiş oluyorsun

arkadasım senın dedıgın bu olaya chek weihg diyorlar paketlenmiş urunde ayıklama yapılıyor tek bır load cell ve alt lımıt ve ustlimiti belirleye bileceği kuru kontak veren bir indikatör işini görecektir bununla ilgili sana konusunda uzman yardımcı olabiliecek bir arkadaş var ilgilenirsen seni yönlendirebilirim

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,844
Son üye
mehmet.ali.turhan.99@gmai

Yeni konular

Geri