Kontaktörlerin kullanım sınıfına göre Serileri?

Merhaba Kontrolkalemi Sakinleri;

Benim anlamadığım bir noktaya değinmek istiyorum, Şimdi Siemens'in Üretmiş olduğu 3TF,3TH,3TB vs..

Bunların Serileri kaç çeşit? ve Çalışma remenans Gerilimleri Neler?hangi koşullarda( AC VE DC'DE) olmak kaidesi ile (Amper,Voltajı /besleme gerilimi vs.) bunları gösteren Tablo, forumda ve Siemensin Sitesinde bunların gösteren bir katalog Serisi Bulamadım.Çünkü Piyasada 3TF serisi kullanılmakta ve bunun yanısıra yardımcı blok kontak görevini Gören 3TH serileride Kullanılmakta Ama Bunlar KAç Çeşit:confused:,hangi aralıklarda çalışabilmekteler, Nedir?konuya açıklık getirebilirmisiniz?

Bıçaklı sigortalarda(NH) bile belli bir sınıf var,Bunlardada olsa gerek ama Konuya AÇıklık getirebilirmiyiz?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Simensin, fiyat listelerinden yararlanabilirsiniz.

Sn Fahri usta , K.bakmayın ama siemensin kaç altyapılaşmış sitesi var linki Gönderirseniz Eğer Bakabilirim,Teşekkürler yorumunuz için

ve ayrıca eklemesini Unutmuşum dediğim gibi bunlar kaç seri halinde toplanıyor??hangi Yükte Hangi Kontaktör Mesela?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sn Burçin; Vermiş olduğunuz Tavsiye için Teşekkür Ederim onu biliyordum benim sorum şöyleydi ben sistemde ayrı voltaj ve ayrı amperajlarda Siemensin Kontaktörlerini Kullanmak istiyorum Bu yüzden Sİemensin Siteleri Karışık oldugundan Herdaldan bi site çıktığından,Bana Bunların Kaç Seri Olduğu ve bu Siemens Serilerinin Ayrı ayrı serilere Göre kontaktör Özellikleri Lazım,Konuda Sadece 3TF serisinden bahsedilmiş,Yine sağolun arattığımda toplu bir Derlemeye ulaşamadım

simens.com.tr de ,fiyat listesi.Arama kısmına ,"fiyat listesi" yazarsanız çıkar.

Son düzenleme:
Sn. teknobilim74, aradığınız şu sanırım (kontaktör detayları eklentideki PDF belgesinde):

Ekli dosyalar

• 3TB3TF3TH.pdf
    1.2 MB · Görüntüleme: 106
Değerli kardeşim ;
Kontaktör seçimi yapmak istiyorsun, Elinde 5.5 kw trifaze motor var buna kontaktör seçimi yapmak için önce çekilen akımı bulacaksın. 5.5 kw motor iki katı kadar akım çeker.
(5500/380x0.8x1.73=10.45 Amper) Kontaktörü de 3tf 42 seçebilirsin.Kullanacağın kontak
yoksa 3tf42-10 olabilir. kontak kullanacaksan 3tf 42-12 /3tf42-21-22 olabilir .
Burda önemli olan çekilen akımı bulman.
saygılarımla: tacettin alkan

ekte siemens'in 2008 yılı fiyat listesi mevcut işine yarar inşallah

Ekli dosyalar

• saltveenstalasyonfiyatlistesi200308_2.rar
    4 MB · Görüntüleme: 58

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609