kontaktöre, anahtardan ve uzaktan kumanda etmek

Shumahik

Üye
Selam arkadaşlar;Elimde bir adet kontaktör var ve ben bunu hem bir anahtardan hemde uzaktan kumanda ile kapatıp açmak istiyorum (vaviyen olarak düşünebiliriz) ama vaviyenden farkı kumanda olayına nasıl bir çözüm bulabiliriz...

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
uzaktan derken kablolumu kablosuzmu mesafe nedır

Uzaktan kumandalı prizin çıkışından kablolu olarak...

prizin amperimi yetmiyo yapmak istediğin nedir

Sorun amperde değil syn hocam; Kontaktörü A anahtarından çalıştırıp uzaktan kumandalı prizin çıkışından aldığım enerji ile kapatmak kumandadan çalıştırıp A anahtarından kapamak istiyorum acaba ne gibi bi sistem yapabilirim...

Eğer sisteme uygun görülürse darbe akım anahtarıyla yapılabilir.

Kontaktörü A anahtarından çalıştırıp uzaktan kumandalı prizin çıkışından aldığım enerji ile kapatmak kumandadan çalıştırıp A anahtarından kapamak istiyorum

Bunu RF modül ile yapabilirsin. Yani Sisteme enerji geldiğinde kumanda devresine bağlı priz enerjilenecek ve bu sistemi tekrardan Anahtar yolu ile kapatmak istiyorsanız RF modül ile Kumanda panelini tasarlayabilirsiniz...

Mail adresini verirsen sana proje olarak auto-cad ortamında mail atabilirm

Selam arkadaşlar;Elimde bir adet kontaktör var ve ben bunu hem bir anahtardan hemde uzaktan kumanda ile kapatıp açmak istiyorum (vaviyen olarak düşünebiliriz) ama vaviyenden farkı kumanda olayına nasıl bir çözüm bulabiliriz...

start-stop rölesi kullan.hem anahtarı hemde uzaktan kumandayı bağlayabilirsin.herikisinden açıp kapatabilir,yada birinden açıp diğerinden kapatabilirsin....

Syn SEROTOMASYON özel mesajla atamadın mail adresimi ama burda da verebilirim sorun yok (***@***.com)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri