Kontaktör köprüleme

ahnur

Usta Üye
Kontaktör köprülemesi Üçgen ve Yıldız olarak iki şekilde yapılmaktadır.
Üçgen köprüleme zordur özelikle Büyük kontaktörlerde.
Yıldız köprüleme Kolay ve kontaktör parçası olarak satılmaktadır.

Bazı projelerde üçgen köprüleme istenmektedir.
Niçin üçgen köprüleme istenmektedir.teknik olarak açıklama yaparsanız memnun olururum.
aşağıda kontaktör köprüleme resimleri görünmektedir.

kontaktör köprüleme..png

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Yalnız anlamadım mesajda soru mu geçiyor "Niçin üçgen köprüleme istenmektedir.teknik olarak açıklama yaparsanız memnun olururum."?

Sn by lent evet niçin üçgen köprüleme istenmiş. bunu öğrenmek istiyorum.

Sn by lent evet niçin üçgen köprüleme istenmiş. bunu öğrenmek istiyorum.
Kaynak gösterirseniz daha sağlıklı olur isteyen kim nerede istenmiş? Bu durumda direk kısadevre oluyor bildiğimiz gib.

Benzer kaynak bulma için nete bakıyorum da aklım ageldi komp kondansatörü olmasın çizmde kontak diye algılanıyor?
http://www.gilbertelectricalsystems.com/page.aspx?ID=1033
http://www.hkswitchgear.com/Activecap Catalogue.htm

Son düzenleme:
Bu tür bağlantılar genellikle yıldız-üçgen çalışan motorların kontrol panolarında olur,
bu panolarda da yıldız veya üçgen köprülenen uçlar Şebeke fazları değil motor sargı uçlarıdır.

Çizimizde bir yanlışlık olmasın?

45. KW Bilezikli asankıron motorun direnç devrelerinin köprülemesinde istenmiş.
bende meçburen üçgen köprüleme yaptırdım.
proje yi elektrik mühendisi yapmış. teknik resim çizmiş. elektrik baş müendisi onaylamış

Konu bilgim dışında, mantık yürütünce direnç olduğuna göre fren sisteminde geçiyor ve 2 sinde de farklı değerlerde direnç bulunuyordur.

Doğru anladıysam, rotor sargılarına bağlı yol verme dirençlerinin devreden çıkarılması için yapılan bağlantıda üçgen bağlantı kullanılmış. Doğru mudur?

Projenizin sadece bu kısmını gösteren bir fotoğraf ekleyebilir misiniz lütfen?

Hem nasıl yapıldığını hem niye böyle yapıldığını ben de merak ettim.

Doğru anladıysam, rotor sargılarına bağlı yol verme dirençlerinin devreden çıkarılması için yapılan bağlantıda üçgen bağlantı kullanılmış. Doğru mudur?

Projenizin sadece bu kısmını gösteren bir fotoğraf ekleyebilir misiniz lütfen?

Hem nasıl yapıldığını hem niye böyle yapıldığını ben de merak ettim.

Projenin bir bölümü. aşağıda. kırmızı çizgiyle işaretlrdim.

proje.png

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri