Konpanzasyon ceza

Oo abicim hemen buldun bisey eline saglik yok hic[emoji4] kontaktorler saglam kondansotorler saglam olctum uc tane 1 kwar monafaze gurubum var anlik degisiyo cos bir oluyo boyle 99 oluyor roleyi yeniden devreye aldim boyle iste ekliycegin bisey varsa yapiyim degerleride aldim sabah yarinsabahta alcam buraya yazarim musait olursan bakarsin

Sent from my GT-I9300 using KontrolKalemi Forumu mobile app

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Usta mail adresini ver sana hazır Excel tablosu atayım ben öyle bakıyorum değeri gir bitsin uğraşma çarp böl.

20170401_131220.jpeg

cezadan kurtulmuş görünüyor gözünüz aydın.
neyi nasıl yaptıgınızı anlatırsanız daha çok kişiye yarar bilgiler teşekkürler

yazmıstım ama bır daha yazayım role 1 kademede takılı kalmıs yenıden devreye aldım kademelerı aldı otomatık olarak kondnsatorlerı olçtum kontaktorlerın kontaklarını kontrol ettım sıgortaları hepsı saglam bu ıste sorunum roleymıs sagolsun under ve halat yardımcı oldu bu sekılde çozdum gıbı

Arkadaşlar merhaba
Bir Fabrikanın kendine ait trafosu var fakat hiç aktif yük tüketmiyor, bu yüzden cezaya giriyor.
Ben kendisine bunu OG kablosundan dolayı olduğunu hesapla anlatmaya çalışacam yanlışım olursa düzeltmenizi bekliyorum.(10 m için)
(katologtan 1x95 lik OG kablo 0,16uF yazıyor)

Ic=((Ux 2 x pi x f xC)/(kök3))xL
Ic=((34500x2x50x3,14x0,16x10-6)/(kök3))x0,01
Ic=0,0100 A/m

Qc=kök3x34500x0,0100 =597.98 VAr

buldum aylık için bu değeri 30 ile mi çarpmak mı lazım.

Arkadaşlar merhaba
Bir Fabrikanın kendine ait trafosu var fakat hiç aktif yük tüketmiyor, bu yüzden cezaya giriyor.
Ben kendisine bunu OG kablosundan dolayı olduğunu hesapla anlatmaya çalışacam yanlışım olursa düzeltmenizi bekliyorum.(10 m için)
(katologtan 1x95 lik OG kablo 0,16uF yazıyor)

Ic=((Ux 2 x pi x f xC)/(kök3))xL
Ic=((34500x2x50x3,14x0,16x10-6)/(kök3))x0,01
Ic=0,0100 A/m

Qc=kök3x34500x0,0100 =597.98 VAr

buldum aylık için bu değeri 30 ile mi çarpmak mı lazım.
Hiç aktif yük tüketimi olmayan trafo niye devrede duruyor , trafonun üzerinde hiç yük olmasa bile kendi bakır kayıpları bile bir aktif yük tüketimidir.

Faturandaki birim fiyat gözüme carptı sanayici isen sanayi sicil belgesi ile indirimli tarifeden yararlansbilirsin kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,915
Son üye
eylulllll33

Yeni konular

Geri