Konpanzasyon ceza

377220170330_104841.png

Sakın 60 rakamı nereden çıktı deme , çok kızarım :) Birde dağıtım bedeli var ki evlere şenlik , Allah sabır versin bize. Yalnız dağıtım bedeline reaktifi de eklemeyi unutmuşlar çok şaştım . Sadece aktif tüketim için kW başına dağıtım bedeli almışlar.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
S.a gunaydin hocam baktim faturaya inceledim ben hergun not aliyim sayac degerlerini birbirinden cikariyim sonrada boluyum o sekilde yuzdeyi buluyum cunku fatura uzerinden hala yuzde 78 oranini ve x60 ne anlayamadim

Cok sagol yardimin icin biseyler olustu kafamda

%78 reaktif tüketim yüzdesidir. (reaktif tüketim / aktif tüketim)x100 yani faturanıza göre söyleyecek olursak (7.958,240/10.162,440 )x100 = %78

x60 olayı da sayaç çarpanınızı belirtiyor yani faturanızda Sayaç ve Okuma bilgileri kısmında yazan, AG Trafo Or: 300.0/5.0 değerinden sayaç çarpanınızın 60 olduğunu anlıyoruz.

O zaman ben yuzde 78 enduktif cezaya girdigim oranmi bu

Hocam simdi akim trafosunu ve 60 bunu anladim cok sagolun

Forum istatistikleri

Konular
127,963
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri