Kompresör Soğutma

elk_54

Üye
sayın ustalar makinayı prostatda kısa devre yapınca çalışıyor normal prostatla çalıştırınca 3-5 dk. içinde devreden çıkıyor. ikinci sorum başka bir makina kalkış anında 400 aöper çekiyor kayışları gevşetince 200 ampere düştü sorun nedir sizce teşekkürler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
presostat derken alçak basınçtanmı kesiyor yüksek basınçtanmı

kondsanser fan motorlarına bak çalışıyormu yada kirlimidir diye bak hiç bişey bilmiyorsan yüksek başınç nedir diye mantık yürüt adı üstünde ;)

selamlar ..arkadaş, ya fan motorlarında sorun vardır ya prosestad arızalıdır yada kondanser cok kirlidir...sistemin gazınıda kontrol etmek gerekir fazla gaz varsa yine hararete geçip yuksek basınç tarafını devreye sokar ve cihazın 3-5 dk calısıp devre dısı kalır.sulu kondanser varsa eger tıkalı olup olmadığı ancak kondanser su giriş cıkışlarını acarak anlayabilirsin.eger sulu ise ve tıkalı ise acmak içinde bir matkap ucu ve matkap ucuna kaynatılmış bir demire ihtiyac duyacaksın bu sayede kolaylıkla acabilirisn..

eger sulu ise ve tıkalı ise acmak içinde bir matkap ucu ve matkap ucuna kaynatılmış bir demire ihtiyac duyacaksın bu sayede kolaylıkla acabilirisn..

Dostum verdiğin öneri hakkında bir dip not düşmek istiyorum.
Su soğutmalı kondenserlerde kesınlıkle metal nesneler ile temizlik yapılmaz.Matkap ucu yada demır ıle borulara cok cıddı hasarlar verebılırsınız. Kondenserın ısı transferı yapmamasının bır kac nedenı vardır.bu neden eger kondenserın kıreclenmesı nedenıyle ısı transferı yapmaması ıse yapılacak sey bakır ınhıbıtorlu kımyasal ıle once borular yıkanır daha sonra plastık harbıleme makınası ıle boru ıclerı mekanık temızlık yapılır. buna kımyasal mekanık temızlık denır.

:) arkadaş matkap ile temizlemişiz ki yazmışız cok farklı sulu kondanserler var piyasada belki 80 li yıllardan kalan kondanserlere boyle mudahele cok etmişizdir ilaç la milaçla açmak imkansız.. ben bilgi için yazdım sadece ama seninde dediğin de yanlış değil..yalnız karşılaştığın duruma göre arıza çözümü üretmek bu işin dogasında var belkide cok kişi bilmez 15 cm matkap ucuna 2-2.5 metre demir kaynatıp kondansere sokup temizlemeyi ama ne olur kesinlikle falan demeyelim bi gun zor durumda kalırsın yaparsın sonra vay be hakkaten oluyomuş dersin.. selamlar..

:) arkadaş matkap ile temizlemişiz ki yazmışız cok farklı sulu kondanserler var piyasada belki 80 li yıllardan kalan kondanserlere boyle mudahele cok etmişizdir ilaç la milaçla açmak imkansız.. ben bilgi için yazdım sadece ama seninde dediğin de yanlış değil..yalnız karşılaştığın duruma göre arıza çözümü üretmek bu işin dogasında var belkide cok kişi bilmez 15 cm matkap ucuna 2-2.5 metre demir kaynatıp kondansere sokup temizlemeyi ama ne olur kesinlikle falan demeyelim bi gun zor durumda kalırsın yaparsın sonra vay be hakkaten oluyomuş dersin.. selamlar..

arkadaş;

ben dıp not dustum... Kesınlıkle kelımesını kullandıgım ıcın ozur dılerım. demekkı sızın uyguladıgınız sekıldede matkap ucuyla kondenser temızlenebılıyormus. Soyle bır duzeltme yapalım Bız o sekılde bır uygulama kesınlıkle yapmıyoruz ...
senın ugrastıgın cıhaz 80 lı yıllardan kalma ıse ve içi çelikse bırsey dıyemem ama dıyecegım sudur kı;

senın bu sozune ıstınaden kalkıp bır arkadasımız bakır kondenserıne ucunu kaynatıp demır sokarak bakır borularını deler ve sısteme su aldırırsa bu yanlıs bılgılendırmenın sonucu agır olacaktır.Bılıyorsunuz kı kondanserler ısı esanjorudur. ısıyı ıleten en ıyı malzeme bakırdır. sogutma gruplarında kullanılan bu esanjorler bakır tube lu esanjorlerdır. cok kolay hasarlanabılır.Bakır malzemenın ne kadar yumusak bır malzeme oldugunu bılırsınız. Bız bakımlarını yaptıgımız cıhazlarda ne ozenlerle plastık malzemeler kullanıyoruz. fırca olsun harbıleme makınası olsun. hepsının boru ıle temas eden kısımları plastıktır.

O zaman soyle bır uyaruda bulunalım.. kondenserını temızleyecek olan arkadaslarımızdan;
temızleme yaparken metal uc kullanacaksanız mutlaka ıtınalı davranın borularınızı delmeyın.Dıkkatlı olun.

ne olursa olsun hiç denemeyeceğim bi yöntem olaki kondenseri deldin sonuçun ne kadar ağar olduğunu düşünebiliyosun değil mi?
kimyasal asit ile temizlemek her zaman en ideali.. al asit pompanı bi tank yap asidi bas içine suyla yumuşat tabi bas pompayla asit kondenserin içinde dönsün dursun en sonundada yumuşak fırça harbiler var iki sok çıkar olay çözülür senin dediğin iş kontrolsüz bi yöntem

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,901
Son üye
reisaziz34

Yeni konular

Geri