Kompresör elektrik tüketimi

Merhabalar,
Ben aslında genel anlamda bir hava kompresörünün Varsayılan basınçta 1 saat çalıştığında ne kadar elektrik enerjisi tüketeceğini merak ediyorum kompresörlerin üzerinde yazan değerler kafamı karıştırıyor
Yardımlarınızı rica ederim teşekkürler saygılar.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Motor etiketini ve saatte kaç dakika çalıştığını yazarsanız hesaplarınız. Yardımcı ekipman varsa (fan yada yağ pompası) onlarıda dikkate almanız gerekir.

Saygılar....

Selamlar zorda olsa makinenin teknik bilgilerin buldum bu makinenin elektrik tüketimi kaç KWh dır.

bfd1c0dc-634f-4994-9463-cdb69d521562.jpg

1,1/0,81 = ~1,36 kW şebekeden çekebileceğiniz maksimum güç. Bu değeri çalışma süresiyle birlikte dikkate alıp hesaplayabilirsiniz.

Saygılar....

o zaman 30 dk çalışırsa ( maksimum kapasite ) 0,68 kWh ?

üstat zamanını alıyorum biliyorum ama rica;
1,1/0,81 = ~1,36 kW sonucunu biraz daha açabilir mi siniz,

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bende yardımcı olabilirim sorun nedir?

Teşekkür ederim,
Yukarıda etiketi verilen motorun maksimum kapasitede kWh cinsinden elektrik tüketimini sormuştum, detaylı olarak hesaplama yöntemi ile birlikte paylaşabilir mi siniz rica etsem,
Teşekkürler,
Saygılar.

Bu motor 220 volt ile mi yoksa 380 volt ile mi çalışıyor. Yıldız mı bağlı yoksa üçgenmi bağlı?

Forum istatistikleri

Konular
128,120
Kullanıcılar
449,825
Son üye
yasargokdemir

Yeni konular

Geri