Kompanzasyon Takip Çizelgesi (yeni oranlar)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

edremit

Onursal Üye
Onursal Üye
Arkadaşlar kendi işim için kullandığım çizelgeyi yeni oranlara göre tekrar düzenledim. İhtiyacı olan arkadaşların kullanımına sunuyorum (exel tablosu). Çarpan katsayısını bilerek 1 bıraktım sonuçlar doğru olarak izlenebilir. Grafik olarak daha rahat izleme olanağı oluyor
Lütfen kullanım bilgilerini okuyunuz. Hata görürseniz bildiriniz.
Hayır duanız yeter. saygılar.

14 Aralık 2007 saat 20:00 itibariyle bir arkadaşımızın uyarısıyla tabloda değişiklik yapılmıştır. bilgilerinize, Sn. sinandemir'e teşekkürler.

şifre 1480 dir.

Ekli dosyalar

• Tek Zamanlı.zip
    16.2 KB · Görüntüleme: 5,966
Moderatör tarafında düzenlendi:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
çok teşekkürler . Güzel bir çalışma olmuş, işimize çok yarayacak. Yalnız 31 tarihindeki kap. sarf değeri formülünde bir yanlışlık olmuş. O44*G12 olacağına O44*G42 yazılmış. şifreli olduğu için düzeltme yapamıyoruz. İlgilenirsen çok sevinirim.

berkayselman evet haklısınız. Teşekkür ederim gerekli düzeltmeyi yaptım. Şifreyi özel mesaj olarak size gönderiyorum.

2008 yılında uygulanacak olan oranlar
endüktif reaktif %20
kapasitif reaktif %15 olarak uygulanmaya başladı.

Sayaç takip formu yeni oranlarla hem %33 hem %20 ye göre iki ayri program. programda sayaç üzerinden alinan aktif, reakti ( endiktüf ) ve kapastif deĞerleri programa girilerek ayrica akim trafosunun çarpani ve elektrik birim fiyati girildiĞinde program otomatik olarak ceza durumunu ve aylik aktif elektrik tutarini hesaplayacaktir. kullanimi çok kolay bir excel hesaplama programidir.

Ekli dosyalar

• SAYAÇ TAKİPLERİ.rar
    26.8 KB · Görüntüleme: 271
Moderatör tarafında düzenlendi:
eline saglık kardeşim ama açmıyor şifre yada program eksik tşk

mustafa aktepe şifreyi doğru yazmış. Fakat şifrenin başında bir de "boşluk" olduğu için ve "boşluk" da görünmediği için, göremediğimizi yazamadığımız için şifre kabul edilmemekte. (Kopyala-yapıştırlarda genelde bu olur, ben tek tek yazarım.)
Yani, şirenin başında bir boşluk var!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri