kompanzasyon sistemi tasarımı

hasankomur

Üye
Merhaba kontrolkalemi üyeleri;
Kompanzasyonu detaylı bir şekilde araştırmam gerekiyor. Fakat çok fazla ayrıntı var. Nereden başlayacağım konusunda kararsız kaldım. Daha doğrusu hangi sırayı takip edeceğimi bulamadım. Kompanzasyona başlanırken sırasıyla hangi aşamalar gereklidir ?
Cevaplarınız için teşekkürler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Öncelikle konu ile ilgili tüm ana başlıklarınızı (mesela Word'te) oluşturun...Sonra da öğrendiğiniz her bilgi resim veya internet linkini ilgili başlığın altına yapıştırın...En sonunda baştan başlayıp ayıklaya ayıklaya sadeleştirip bitirirsiniz...Örnek konu başlıkları :
1-Kompanzasyon Nedir?
2-Kompanzasyon Hesabı Nasıl Yapılır?
3-Kompanzasyon Türleri Nelerdir (Lokal, Merkezi vs.)
4-Türkiye'de Kompanzasyon (Limitler, Ceza Sınırı, Yönetmelik gerekleri vs )
5-Dünyada Kompanzasyon
6-Örnek Bir Kompanzasyon Tasarımı
.......
Çoğu ana başlık size siz araştırmaya devam ederken ortaya çıkar, onları da eklersiniz...Gerisi size kalmış..Kolay Gelsin...

Öncelikle konu ile ilgili tüm ana başlıklarınızı (mesela Word'te) oluşturun...Sonra da öğrendiğiniz her bilgi resim veya internet linkini ilgili başlığın altına yapıştırın...En sonunda baştan başlayıp ayıklaya ayıklaya sadeleştirip bitirirsiniz...Örnek konu başlıkları :
1-Kompanzasyon Nedir?
2-Kompanzasyon Hesabı Nasıl Yapılır?
3-Kompanzasyon Türleri Nelerdir (Lokal, Merkezi vs.)
4-Türkiye'de Kompanzasyon (Limitler, Ceza Sınırı, Yönetmelik gerekleri vs )
5-Dünyada Kompanzasyon
6-Örnek Bir Kompanzasyon Tasarımı
.......
Çoğu ana başlık size siz araştırmaya devam ederken ortaya çıkar, onları da eklersiniz...Gerisi size kalmış..Kolay Gelsin...
teşekkür ederim sağolun.

kompanzasyon konusunda yardımcı olabilirmisiniz

Nasıl bir yardım istiyorsunuz? Mesaj atarmısınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri