Kompanzasyon degerleri

KaraD

Üye
Enerji analizoru tuketim degerleri resimde gordugunuz degerleei nasil aciklayabilirsiniz aktif guc gorunur guc reaktif guc olarak oranlari veya kompanze etmek icin ne yapmak gerekir yani induktifmidir kapasitifmidir .

Ekli dosyalar

• 1448394388747.jpg
    1448394388747.jpg
    31.1 KB · Görüntüleme: 22
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
sayaç değerlerini de buradan yazar mısınız
2 gün peş peşe
yada ayın başı ile sonu
1.8.0
5.8.0
8.8.0

Induktif %1 capasitif %4 sorun yok. asil merak ettigim bu degerler den kompanzasyonun neye ihtiyaci var benim anladigim uc fazin toplam reaktifi 412 kvar induktif yani devreye capaaitif yuklememiz gerektigi dogrumudur yorumlariniz nelerdir bu analizore ait kompanze panosunun rgkr.resminide ekliyorum

Role uzerindeki degerleri gorebilirsiniz role 24.5 induktif gosterirken analizor cok yuksek gosteriyor ve sistemde sorun yok bu denklemi kurabilen varmi

Ekli dosyalar

• 1448440968232.jpg
    1448440968232.jpg
    27.7 KB · Görüntüleme: 10
gösterge üzerinden değer hesaplamak yanıltıcı oluyor. ben de aynı hataya düştüm geçtiğimiz ay. sağlıklı sonuç ve yorumlar için sayaç değerleri girmeniz gerekiyor.

Merak ettigim bir konuyu anlatacak olursam aktif ve gorunur guc arasindaki fark cok buyuk yani guc faktoru dusuk resim ekliyorum bununla beraber akim gerilimden geri fazda oldugu anlasiliyor . Yani kompanze olarak amacimiz bu farki kapatmak akim ve gerilimi olabildigince ayni faza getirmek degilmi

Ekli dosyalar

• 1448442519997.jpg
    1448442519997.jpg
    35.8 KB · Görüntüleme: 15
gösterge üzerinden değer hesaplamak yanıltıcı oluyor. ben de aynı hataya düştüm geçtiğimiz ay. sağlıklı sonuç ve yorumlar için sayaç değerleri girmeniz gerekiyor.
Reaktif tuketimde sorun yok merak ettigim bu degil analizor uzerindeki degerlerde %0.1 yanilma payi var bunu marka vermiyorum ozel harmonik ve guc analizi yapan bir cihazla olctum asil merak ettigim diger mesajlarda yazdim.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,808
Son üye
Baharnev

Yeni konular

Geri