kompakt

Bahsettiğim konu yeraltı kablolarıyla alakalı.faz nötr veya faz faz kısa devresinden bahsetmiyorum.fazlardan birinin dıs kablo kılıfının zarar görmüş ise toprağa Teması sonrası oluyor

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bu örnekteki gibi tesisatın eksik hatalı olduğunu düşünüyorum, aynı KAKr bağlanmasu gibi tek koruma yerine eş gruplar yapıp koruma kontrol elemanları bağlarsın. Arıza bulma zamanı-yenileme masrafları minimuma iner.

Şalterinizin marka-modeli nedir? Forumda okumuştum belki yıllar önce, fazlar arasındaki yük-akım farkı çok aşırı olunca açtırma yapan şalterler vardı. Belki buna benzer bir özelliği vardır.

Bahsettiğim konu yeraltı kablolarıyla alakalı.faz nötr veya faz faz kısa devresinden bahsetmiyorum.fazlardan birinin dıs kablo kılıfının zarar görmüş ise toprağa Teması sonrası oluyor
Faz toprak kisadevresinde bile egerki t.m.ş. yi toroidal trafo actirmiyorsa kisadevrenin oldugu kisimda ses ve koku olmasi muhtemeldir.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,913
Son üye
Sadullahfahri

Yeni konular

Geri