kombi servis menüsü(devlet sırrı)

uzunhasan1

Üye
Arkadaşlar Demirdöküm Solaris kombim var.Oda termostatını bağladım ancak kombinin servis menüsüne girilip parametre ayarlarının yapılması gerekiyor.(Kombinin oda termostatına göre çalışması için)Bu kombinin servis menüsüne nasıl girilir ve oda termostatı ayarı nasıl yapılır?

Demirdöküm servisi bilgi vermiyor.Ancak demirdöküm marka oda termostatı alırsam gelip kurarlarmış ücreti karşılığında tabi.Benim siemens rev 24 rf oda termostatım var.

Servise anlatamadım "Kombi benim değil mi istediğim oda termostatıyla kullanırım sana ne!Beni niye engelliyorsun.Servis menüsü devlet sırrrı mı?

Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim
Not:Kombinin müstakil bir reset tuşu yok

solaris-kombi.jpg

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
kombinin marka modelini yazarsanız bakalım.

Sunu soyleyeyim bu cihaz hakkinda bilgim yok ama resimde ekranin sagilda mekanik bir zaman saati var. Bu zaman saatleri icerisinde bir anahtar barindirir. Bu anahtar kontak acinca cihaz durur. Kontak kapatinca cihaz calisir.

Termostatinizinda calisma mantigi kontak uzerine ise bu saatin devresine seri girip kullanabilirsiniz.

Benimki sadece tavsiyedir. Kolay gelsin.

Sunu soyleyeyim bu cihaz hakkinda bilgim yok ama resimde ekranin sagilda mekanik bir zaman saati var. Bu zaman saatleri icerisinde bir anahtar barindirir. Bu anahtar kontak acinca cihaz durur. Kontak kapatinca cihaz calisir.

Termostatinizinda calisma mantigi kontak uzerine ise bu saatin devresine seri girip kullanabilirsiniz.

Benimki sadece tavsiyedir. Kolay gelsin.
Tesekkur ediyorum tavsiyeniz icin.Ben yine servis menusunu aramaya devam edeyim.Bakalim bu sir cozulecek.

http://demirdokumservisi.hol.es/demirdokum-kombiyi-resetleme/

Demirdöküm Kombilerin Hepsinde Reset Tuşu Var mıdır?

Bazı Demirdöküm kombilerde reset tuşu ya da R harfi yazan tuş bulunamaya bilmektedir. Bu durumda Demirdöküm kombi cihazınızı şalterden kapatıp tekrardan açmanız kombiye reset anlamına gelir.

Bende biraz arastirdim ama bulamadim. Bazi kombilerde deepswitch ile ayarlaniyormus.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri