Komütatör Vavien

resatacemi

Üye
arkadaşlar komitatör vaienin bağlantı şemasını bana gösterebilirmisiniz ben iki lamba devresi iki vavien devresi diğerine de bir faz iki vavien devresi çektim doğrumu yaptım lütfen bana yardımcı olun

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
vaviyen bağlantı şamasını koydum
kolay gelsin

vaviyen_anahtar_tesisat_uygulama_devresi.png

nacak68 arkadaşımızın eklediği şema vaviyen şemasıdır kömitatör vaviyen için anahtarlar arası 4 vaviyen devresi çakmen gerek a vaviyenine ikide lambadevresi toplam 6 lablo b vaviyenine ise sade faz verirsin ondada 5 kablo olur bu şekilde çalışır bu adreside görmende fayda var

Komütatör vavien.jpeg
Permütatör vavien.jpeg
Vavien.jpeg

nacak68 arkadaşımızın eklediği şema vaviyen şemasıdır kömitatör vaviyen için anahtarlar arası 4 vaviyen devresi çakmen gerek a vaviyenine ikide lambadevresi toplam 6 lablo b vaviyenine ise sade faz verirsin ondada 5 kablo olur bu şekilde çalışır bu adreside görmende fayda var
sahin 76 bende eklediğim şemaya vavien dedim zaten, komütatör vavien demedim, komütatör başlığını fark etmemişim, kusura bakmayın

Moderatör tarafında düzenlendi:
anlatmanıza göre doğru yapmışsınız yani bir kasada 5 kablo diğer kasada 6 kablo olacak

arkadaşlar ben 6 adet lambayı 2 adet vaviyen le ve 4 adet ara vaviyenle çalıştırmak istiyorum nasıl olacak lütfen bilen arlkadaşlar benı bu konuda aydınlatırsa sevınırım tşkler

vaviyenin papucunu darbe kesici anahtar denen farklı adlarlada anılan sigorta büyüklüğünde ve tipinde bir cihaz vaviyen yerine buron koyuyorsun buton sayısında sınırlama yok istediğin sayıda koyabilirsin birici basışta lamba yanarsa aynı butona veya her hangi bir yerdeki bir başka butona bastığın zaman lamba söner yani hiç kafanı yormadan yok üç kablo yok beş kablo demeden

inpus roleler var onları kullanarak 3 kablo goturup rahatlıkla yapa bilirsin

yav arkadaşlar bu linkler çalışmıyor bana birisi çizsin versin şu şemayı çıldırmak üzereyim

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,593
Son üye
purplelake

Yeni konular

Geri