kofra şartmı

ak37

Üye
arkadaşlar istanbul ayedaş ta idare girişe kesin kofra istiyormu ana girişe kompak ve troid takmak yeterlimidir sözleşme gücü 73 kw olan tek sahipli bi işyeri bina

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
arkadaşlar istanbul ayedaş ta idare girişe kesin kofra istiyormu ana girişe kompak ve troid takmak yeterlimidir sözleşme gücü 73 kw olan tek sahipli bi işyeri bina

Sözleşme gücünüz yüksek trafolu abone değil misiniz?

hayır değiliz aslında vardı trafo şartı mal sahibi adamını buldu kaldırttı....teşekkürler

Proje revizyonu yapılıp güç düşürtülmüştür aksi taktirde 73kw'a (138,64A) direk bağlantı vereceklerini hiç sanmıyorum. Enerji alınan direk üzerine kofre panosu konulur.

yoo 50 kw tan 73 e çıkartmışlar biz gelmeden.... bina girişine kompaklı troid li akım trafolu bi pano koyacaz sorun çıkartırlarmı sizce illa kofra koyun derlermi

yoo 50 kw tan 73 e çıkartmışlar biz gelmeden.... bina girişine kompaklı troid li akım trafolu bi pano koyacaz sorun çıkartırlarmı sizce illa kofra koyun derlermi

Sizin bahsettiğiniz ana pano girişine koyacağınız kompakt ve kaçak akım koruma için kullanacağınız toroid bunları zaten yapmak zorundasınız bunun yanına kompanzasyonda yapacaksınız. Benim bahsettiğim ise enerjinin alındığı direk üzerine konulması gereken kofra panosu. (Yani besleme kablosu hasar gördüğünde direk üzerindeki kofra panosu içindeki bıçaklı sigortaların koruma yapması için.)
Dağıtım trafosuna yakın olduğunuz için onaylamış olabilirler ancak bu güçte Ayedaş trafo ister.

tmm teşekkürler iyi geceler.

merhaba
bina disinda ve bina icinde 3 er bicakli 2 adet kofra kutumuz vardi bina icindeki kutudan panoya gelen hatta problem oldugundan ek ve isiklarda gelip gitme elektrikçi cagirdim bina icindeki kofra kutusuna ihtiyac olmadigini söyleyerek disaridaki kutudan panoya 4*6 antikron kablo ile baglanti yaptik binadaki problem cozuldu ancak kofra kutusunu iptal etmek ile dogrumu yaptik sizlerinde degerli goruslerinizi almak isterim
saygilarimla tesekkurler

merhaba
bina disinda ve bina icinde 3 er bicakli 2 adet kofra kutumuz vardi bina icindeki kutudan panoya gelen hatta problem oldugundan ek ve isiklarda gelip gitme elektrikçi cagirdim bina icindeki kofra kutusuna ihtiyac olmadigini söyleyerek disaridaki kutudan panoya 4*6 antikron kablo ile baglanti yaptik binadaki problem cozuldu ancak kofra kutusunu iptal etmek ile dogrumu yaptik sizlerinde degerli goruslerinizi almak isterim
saygilarimla tesekkurler
Hem bina dışında hemde bina içinde kofre mı vardı?
Neden böyle bisi yapmıslar enteresan doğrusu..

IMG_2726.JPG
IMG_2733.JPG
Hem bina dışında hemde bina içinde kofre mı vardı?
Neden böyle bisi yapmıslar enteresan doğrusu..
Evet.Bina yaklaşık 40 senelik yani tahta direkli günlerden kalma içerideki kofra da o zamanlar yapılmıştır sanırım kablolar yeraltına alındıktan sonra bu da yaklaşık 10-15 yıl önceydi elektrik kurumu binanın dışına bahsettiğim kofrayı yapmışlar ekte resimlerden görebilirsiniz

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri