Klima Montajında Elektrik Bağlantısı ve Vakumlama

Ayrı linyeden kastım klimadan sigorta panonuza tek kablo,15metreye kadar olan kablonuzu servis veriyor. Arçelik eskiden sigorta ve sigorta muhafazasını da veriyordu. Klimanızı aldığınız firmanın müşteri temsilcisini arayıp haklarınızı öğrenin yani ne kadar kablo verileceğini, sigorta ve muhafazasını alıp almayacağınızı öğrenin. Yetkili servisler çakaldır siz hakkınızı öğrenip ısrarla istemedikçe %90'ı hiç birşey yapmazlar. Montaja geldiklerinde de uğraşmamak için muhtemelen ne gerek var abi şurda buat var hemen hallederiz derler hem ellerindeki kabloyu vermemek hemde uğraşmamak için. Dediğim gibi müşteri temsilcinizden haklarınızı önce bir öğrenin ondan sonra yetkili servisi sıkıştırın her istediğinizi tıpış tıpış yapmak zorunda kalırlar.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
ustam sağolasın,aktardığın bilgiler için tekrar teşekkürler.

Klima için ayrı linye çekilmeli. Bağladığın priz buatı ne kadar yükü besliyor incelemezsen bilemezsin. Buzdolabını besliyordur yanına birde mutfakta set üstü prizi besliyordur hepsi çalışırken o prizden birde Mikrodalga yada normal mini fırın çalıştırmaya kalkarsın. Ya kompresör sizlere ömür olur ya kartını yakarsın o zaman aklın başına gelir. Bir müsibet bin nasihateten iyiymiş dersin sonra. Elektrikte yönetmelikler kurallar nettir zar atıp oynanmaz. 2kw ve üzeri alıcı özel linyedir bahsedilen yük 1,7kw. Ayrıca Ani su ısıtıcı, Ufo gibi ürünler herhangi bir prize takılarak çalıştırılması son derece tehlikelidir. Fatma teyze takmış 1 yıldır çalıştırıyor bana da birşey olmaz mantığını bırakın.
Elektrik gevşekliği sevmez ! sonra sonuçları acı olur.
Haklı, bu iş baştan sağma olmamalı. Son pişmanlık fayda etmez. Eşek ve sağlam kazık meselesi. Ayrıca vakum işi için Bknz...

işte fatura bu şekilde benim sorum şu ben yukarda enerji tüketimi değerlerini verdiğim klimayı max.kapasitede sürekli çalıştırsam ortalama bana ne kadar fatura gelir.sadece klimanın yaktığını hesaplama şansımız varmı.bizim fatura normalde 35-40 filan.klima ne yakar max.kapsitede çalışırsa.bunu hesaplama şansımız varmı sayaç eski tak zamanlı olsaydı o zaman kesin hesap çıkardı değilmi bu üç terifeli sistemde kafa karışıyor epey.
yardımıcı olabilecek ustalarıma şimdiden teşekkür ediyorum.
sizin sayacınız zaten tek zamanlı tarifede çalışıyor t1 t2 t3 hepsinin çarpanı aynı anladığım kadarıyla siz yada kiracıysanız sizden öncekiler tarifenizi tek zamanlıya çevirtmişsiniz çünkü faturanız bunu gösteriyor sizin burada dikkate alacagınız t değeri yani toplam tüketim scorpion arkadaşın dediği gibi t degerini not edin bütün çalışan cihazları kapatıp sadece klimanızı çalıştırın ilk 15 dakika değilde ilk yarım saatlik değeri ilk aldığınız değerden çıkarın 2 ile çarpın saatlik tüketimi bulursunuz bunuda birim kw değeriyle çarparak ücreti hesaplarsınız tabi bu değere trt payı kdv ıvır zıvırı da eklemeniz lazım

sigorta kutusuna kadar ayrı linye ve ayrı sigorta daha emin ve ideal olur

konuyu açalı epey oldu klima için 16 lık ayrı bir sigorta taktık.ayrıca şu an itibariyle dışarısı -3 ya da -4 kadar fakat 26 m2 de ısıtması mükemmel,ısınmak içim klima almayı düşünenlere tavsiye olunu evin elektiriği de dahil 130 u geçmedi fatura

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,592
Son üye
E.E.M.

Yeni konular

Geri