kilmak inverter kaynak makinesi arızası.

duran eren

Üye
Merhaba arkadaşlar kilmak proweld 200 amper kaynak makinesi çıkış yok kaynak yapmıyor çıkış yok ilk çalıştırdıgım zaman fan çalışıyor bi sure sonra duruyor büyük ihtimalle kendini korumaya alıyor büyük ihtimalle yardımcı olurmusunuz.

Merhaba arkadaşlar kilmak proweld 200 amper kaynak makinesi çıkış yok kaynak yapmıyor çıkış yok ilk çalıştırdıgım zaman fan çalışıyor bi sure sonra duruyor büyük ihtimalle kendini korumaya alıyor büyük ihtimalle yardımcı olurmusunuz.
Merhaba makina fişten çıkık iken kaynak çıkış soketlerini multi metrenin sesli diot ölçüm kademesinde ölçün bakalım ötüyormu

Kontrolünü sağladım kısa devre görünmüyor hiç bir tepki yok hocam.

Hocam yön degistirdigim zaman 500 civarı bir değer görüyorum

Demekki diyotlar sağlam içini açıp yanık parça ve ıgbt lerde arıza araman lazım

Biraz ölçüm yaptım elektrik vererek voltaj takip ettim ilk çıkışta 15 volt gördüm daha sonra role kartından beslemeye geçen kabloda 380 volt DC gördüm kondansatörler dede aynı şekilde igbt lerde voltaj çıkışı goremedim onlarida direk diyot olarak ölçüm yaptim ama hiçbir uçta kısa devre okuması yapamadim yarın sabah fotoğraf çekip atarım. İlginize teşekkür ederim joker.

WhatsAppimage2017-01-31at11.24.12.jpeg

ErZVOZ.jpg

resimler bunlar ölçüm konusunda bilgi alabilirmiyim

Hocam sen bu parçaların dataheet lerine bak ne olduğundan emin ol ondan sonra diyot kademesiyle ölçümlerini yap kısa devre olmaması arıza olmadığı anlamına gelmez.. bendede öyle bi cihaz vardı herşeyi ölçtüm sağlamdı.. ilk anda kontrol devresini besleyen 7w lık bir direnç arızası yüzünden zihaz çalışmıyordu çöpe atmışlardı şimdi bi kaynak makinam oldu.. önce besleme devresinden başla mosfetlere bak.. gate ucuna voltaj geliyor mu ona bak gelmiyorsa hiç uğraşma kontrol devresine odaklan..
Şimdi bende öyle çok bilmiyorum ama bu şekide çok arızalı cihazı tamir ettmim.. Üstatlarda yardımcı olacaktır..

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Geri