Kesintisiz Güç Kaynaklarına (UPS) dikkat!

Evinde kullanacagin cihazların gücüne gore UPS tercih etmelisin

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaşlar merhaba,
ups görüntülerini ekte gönderiyorum. Müsadenizle bir kaç sorum olacaktı. ups şuan şebekede enerji olduğu için bu şekilde çalışıyor biliyorum. hem akü modüllerini şarj ediyor hem de yükü besliyor. şimdi bir kaç sorum olacaktı. ok işaretinin gösterdiği yerde yazan %16 ne anlama geliyor? akülerden bitik olanları nasıl tespit edebiliriz?

Ekli dosyalar

• IMG_6904.JPG
    IMG_6904.JPG
    542.7 KB · Görüntüleme: 87
  • IMG_6903.JPG
    IMG_6903.JPG
    166.8 KB · Görüntüleme: 85
Ups yuk durumu olmasi lazim..yani cihaz suanda %18 yuklenme ile calisiyor.

peki elimdeki ups bu yükü, şebekede enerji olmadığı zaman ne kadar süreyle besleyebilir? hesabını nasıl yaparız?

Arkadaşlar merhaba,
ups görüntülerini ekte gönderiyorum. Müsadenizle bir kaç sorum olacaktı. ups şuan şebekede enerji olduğu için bu şekilde çalışıyor biliyorum. hem akü modüllerini şarj ediyor hem de yükü besliyor. şimdi bir kaç sorum olacaktı. ok işaretinin gösterdiği yerde yazan %16 ne anlama geliyor? akülerden bitik olanları nasıl tespit edebiliriz?

Merhaba,
Diğer arkadaşımızın da dediği gibi % işsareti ups in yükteki durumunu gösterir. Akü sağlamlık durumunu ise UPS i açıp ölçü aleti ile akülerin yükteki durumunu ölçmeniz gerekir. Eğer 12v altında bir değer alıyor iseniz o akünün miyadı dolmuş demektir. UPS'lere Bakım yapan firmadaki arkadaşlar, ölçü aleti problarına bağladıkları paralel yüksek omajlı dirençlerle akünün yükteki değerlerini ölçüp kontrol etmektedirler. Sizde benzer şekilde bunu yapabilirsiniz.

Arkadaşlar merhaba
Ben bir UPS tasarımı yapmak istiyorum sizce nereden başlamalıyım.
Smps var trafolular var bir sürü çeşit ve özet var yardım edebilir misiniz?

arkadaşlar benim farklı bir sorum olacak, 1200va lik bir ups cihazım var, bu ay faturam normalden 60tl fazla geldi. 1 aydır kullanıyorum. masaüstü pc bağlı bu ups e.. sürekli ups açık haliyle. bekleme modunda ups çok tüketim yapar mı?

Söylediğiniz rakam kadar olmasada,bir mik-
tar aktif güç kaybı ( gücünün %1-2 kadar ola-
bilir kalitesine bağlı olarak ) olur.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri