Kesintisiz Güç Kaynaklarına (UPS) dikkat!

Arkadaşlar,

Şebeke nötürüyle UPS çıkış nötürünün birleşmesinin bir sakıncası var mı?
3x3 ile 3x1 kgk larda herhangi bir sorun olmaz 1x1 lerde ise fişli ise sorun olur fişi kesip sabit yaparsanız olur
not : 1 kw altındaki güç kaynakları tam nötür ve tam faz çıkış yapmadığından 1 kwa altındaki kgk lara yapma

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhaba Arkadaşlar, Elektrikle amatör olarak uğraşıyorum.
800VA lık eski bir UPS var. Üzerinden 6V 11Ah 2 adet batarya çıktı.
Elimde 8 adet 12V 26Ah lık 7 Amper bataryalar var.
-Bu bataryaların hepsini yada 4 tanesini UPS ye bağlamamın sakıncası olur mu?
-UPS'yi şarj aleti olarak olarak kullanabilirmiyim?
-Ups 800VA 220 AC olarak ne kadar Watt güç çekebilirim?

evet giriş çıkış ayrıdır ve şimdiki cihazların çogu çok hasaa bunu algılayıp sorun çıkarabilir şebekeden gelen ters bir nötr kısa devresi veya gerilim değişkenleri cihazı etkileyebilir cihazınızı azcık kablo için riske atmayın :)

amatör oolarak uğraşman hevesli olman çok güzel tabiki aküleri şarj edebilirsin sadece fakat kalibrasyon ayarını yapman gerekir ve cihazın standart bir kalibrasyonun varsa bunu ayarlanaman ben olanagı yok aküler şarj olur fakat ne kadar kullanışlı olur ne kadar cihazın bunu destekler akülerin kuru bakımsız tip olmasınıda göz önüne al biliyosundur belki ben yine söyliyeyim 220v 26 a dedin 220*26=5720=5,720kva güç faaktörü 0,8 5,720*0,8=4,576kw güç demektir sen 4 akü diyorsun yani 4 hücre olarak ele alalım buda hesaplarsak her bir 12v *26a=312 watt her bir hücre üretir 312*4=1248watt güç üretmiş olursun kullanıacagın yüke görede bunu çalışma sürei artar veya azalır aküü kaliteli olmasına bağlı bu sistemle 8 pc yi ta yükte besleyebilirsin ortalama 5 10 dakka kesinti sırasında senin götürür zaman hesaplaması baya bi değişken o yüzden ona hiç girmedim fakat akü adetini yükseltirsen süreyide uzatırsın

Teşekkürler, Ben daha ziyade şarj için düşünüyorum.
Şarj ederken bir problem olmazsa işimi fazlasıyla görür.

şarj gerilimi 13.4 civarında olması gerekir 12 ye kadar düşerse sağlıklı olmaz veya değişkense bu gerilimi alıyorsan akülerinin şarj edebilirsin

Arkadaşlar,

Şebeke nötürüyle UPS çıkış nötürünün birleşmesinin bir sakıncası var mı?

bende bu konuyo hem arkadaşlarımdan hemde UPS satıcılarından duydum.ama ne yazıkki her zaman yepyeni bir tesisat karşımıza çıkmıyor.ben 2 defa 20 KW ups i aynı nötr le bağlamak zorunda kaldım.2 sene oldu bir sıkıntı yok.

Ben de led yakmak istiyorum aku veya farklı bır guc kaynagı hangısının şarjı en fazla gider?

Bizim firmada bi bayan var o da bu ups den derli çizim yaparken aniden kesiliyormuş:)

acaba evde kurulacak bir ups kaça patlar sadece pc 1 kaç ampul ve kombi çalışırsa!!!

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri